Rajd hufca w Beskid Mały

goryJesień niedługo zawita w naszych kalendarzach, ale i nie tylko. Faktem niezaprzeczalnym jest też to, że najpiękniejsze jesienne krajobrazy możemy podziwiać w górach! Dlatego zapraszam Was na rajd, który odbędzie się w dniach 27-29.09.2013r. w Beskidzie Małym.
 
Koszt: 40zł/harcerz z opłaconymi składkami.
Wyjazd w piątek będzie w godzinach nocnych, po to by już z samego rana wyjść na szlak! Powrót planowany w niedzielę w godzinach popołudniowych, ok. 17-18.
Proponujemy 2 trasy:
Trasa 1 (dla lubiących chodzić po górach i mających dość dobrą kondycję max.20osób):
Zaczynamy obok Porąbki. Czerwony szlak będzie nam towarzyszył przez cały dzień. Na początku zdobywamy, tzw. Obciętą górę – żar. Na jej szczycie znajduje się elektrownia szczytowo pompowa, która dostarcza energii dla całego Żywca. Dalej już mniej stromo wędrujemy grzbietem, do przełęczy Kocierskiej. Stamtąd już tylko „pół godzinki” do Potrójnej, gdzie będziemy cieszyć oczy pięknymi widokami. Ostatni odcinek już tylko z górki do Chatki pod Potrójną, gdzie w świetnym klimacie będziemy mogli pośpiewać o górach, podzielić się przeżyciami z innymi, ale przede wszystkim odpocząć po ciężkim dniu. Mapowy czas przejścia trasy to trochę ponad 7h.
 
Trasa 2 (mniej wymagająca dla fanów widoków max. 15 osób):
Start to Krzeszów. Podobnie jak wyżej cały czas towarzyszy nam czerwony szlak. Jak ktoś powiedział: Żeby wejść na szczyt, trzeba iść pod górę, więc za słowami nieznanego autora wspinamy się na pierwszy szczyt – Groń Jana Pawła II. Nazwa nie jest przypadkowa. Młody Karol Wojtyła znał te szlaki jak własną kieszeń, więc jako wspomnienie o nim powstało na szczycie Sanktuarium Górskie Królowej Ludzi Gór. Potem, śladami papieża, udamy się na pobliski Leskowiec, który jest doskonałym miejscem na podziwianie tego, co przez cały dzień zasłaniały drzewa. Dalej grzbietem do kolejnego urokliwego szczytu – Modahory (Łamanej Skały). Ostatnie zejście i jesteśmy na miejscu – Chatka pod Potrójną. Odpoczywamy, zostawiamy swoje rzeczy i idziemy odwiedzić Zbójnickie Okno. Legenda głosi, że jeżeli przejdziemy przez owe zbójnickie okno i pomyślimy życzenie, to się ono spełni. Wydaje się proste, ale zobaczymy, ilu z Was się uda . Potem zależnie od chęci i kondycji uczestników możemy udać się na szczyt Potrójnej i po raz kolejny podziwiać! Mapowy czas przejścia trasy to ok. 4,5h.
 
Dla osób zainteresowanych ja wygląda to na mapie: http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-online/Beskidy-Compass/Beskid-Maly.html .
 
Zgłoszenia przesyłamy na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 23.09.2013 godz. 23:59. (imię nazwisko adres PESEL, drużyna) Pytania kierować do Patrycji Patki Augustyniak. Jak widać ilość miejsc jest ograniczona, więc im szybciej, tym lepiej. Trasami będą opiekować się: Weronika Świstek i Patrycja Augustyniak.
 
Uwaga! Jest możliwość powstania kolejnej trasy, także czekamy na wasze zgłoszenia!
 
Trochę o tym, w co należy się wyposażyć na rajd:
- wygodne buty najlepiej buty trekkingowe, wyższe za kostkę, mogą być ewentualnie adidasy. Trampki, to nie jest dobry pomysł!
- śpiwór jak na każdy biwak ;)
- sztućce + kubek czymś jeść i pić trzeba ;)
- szczoteczkę do zębów, mydło, mały ręcznik tak tam jest bieżąca woda !
- płaszcz przeciwdeszczowy najlepiej ten foliowy, zajmuje mało miejsca a jest niezastąpiony
- woda najlepiej niegazowana
- latarka w razie czego ;)
- słodycze umilające postoje i dodające energii, najlepiej czekolady !
- ciuchy na dzień następny
- ważna legitymacja szkolna
- plecak, w który to wszystko upchniecie i będzie on wygodny
- koszulka hufcowa, albo obozowa też będzie mile widziana ;)
 
Do tego dojdzie jedzenie, którym podzielimy się po wyjściu z autokaru, także trochę wolnego miejsca zostawcie. Opiekun trasy dostanie garnek, w którym będziecie gotować posiłek w chatce. Jeżeli ktoś nie lubi jeść „z jednego gara”, to może wziąć menażkę, ale zajmuje ona sporo miejsca w plecaku ;)
Informacje o tym, jakie jedzenie zabrać będą przesyłane dwa dni przed rajdem przez opiekunów tras

Ostatnio zmieniany piątek, 15 listopad 2013 10:30

Zaloguj się, by skomentować

Wspierają Nas!

   NFOSiGW FSusrMENWFOSiGWLodzkiUWUMKuratoriumPowiatLaskiGminaPoddebice

Go to top