Betlejemski Zlot w Zakopanem

BSPJuż w dniach 13-15 grudnia 2013 r. możesz powitać Betlejemskie Światło Pokoju na ziemiach polskich. Spotkaj się z harcerkami i harcerzami z całej Polski oraz skautami Słowackimi i „Pokaż Dobro”.

Betlejemski Zlot w Zakopanem organizowany jest przez Główną Kwaterę ZHP oraz Podhalański Hufiec ZHP. Jego celem jest promowanie idei braterstwa i pokoju, przygotowanie do roli Strażnika Światła oraz rozwijanie sfery duchowej i religijnej uczestników. Zapisy na zlot odbywają się drogą elektroniczną do 10 grudnia 2013 roku. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie. Udział w zlocie jest bezpłatny. Uczestnicy muszą zapewnić sobie dojazd, zakwaterowanie oraz wyżywienie we własnym zakresie.

Więcej informacji pod adresami:

Szantowiązałka LOGONieważne jaki kolor munduru masz na sobie - granatowy, szary czy zielony!

Nie ma znaczenia czy umiesz śpiewać przy wspólnym ognisku czy tylko pod prysznicem!

7 grudnia 2013 roku spotykamy się wszyscy pod sceną XXVII Szantowiązałki! Chcesz pochwalić się swoim głosem, spróbować swoich sił, przyjść posłuchać i pokibicować znajomym drużynom, a może po prostu masz ochotę na najlepsze gofry w mieście - nie może Cię zabraknąć!

W tym roku w sobotni poranek zapraszamy także na niesamowicie inspirujące warsztaty marynistyczne dla Kadr Drużyn Harcerskich oraz tradycyjnie w niedzielę (8 grudnia) na "Żeglarskie Mikołajki" dla naszych najmłodszych artystów.

„Szantowiązałka 2013” tradycyjnie zagra w Szkole Podstawowej nr 6 i XXXIII LO w Łodzi przy ulicy Kusocińskiego 116.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i inne informacje znajdziecie na naszej stronie www.szanty.harc.net.pl/ oraz www.facebook.com/szantowiazalka

Z żeglarskim pozdrowieniem, Ahoj! Szczep Drużyn Wodnych im. L. Teligi

RUN! Radość- Uśmiech- Niepodległość

Zapoznaj się z najnowszą propozycją programową ZHP wydaną na Narodowe Święto Niepodległości.

Najważniejsze święto patriotyczne naszego kraju zbliża się wielkimi krokami! Z tej okazji przygotowaliśmy serwis RADOŚĆ-UŚMIECH-NIEPODLEGŁOŚĆ na naszym profilu ZHP Fun na Facebooku, partnerujemy akcji „Mamy Niepodległą”, dopingujemy „Sztafetę po Ogień Niepodległości”, wpieramy organizację marszu „Razem dla Niepodległej” i wielu innych miejskich przedsięwzięć w całej Polsce. Dlaczego? Bo cieszymy się 95. rocznicą odzyskania niepodległości!

Zapoznaj się z propozycjami zbiórek lub zorganizuj własna akcję!

Więcej informacji pod adresem: https://www.facebook.com/zhpfun/app_397677263589633

Zbiórka Namiestnicza

Namiestnictwo harcerskie "Sprężyna" ma zaszczyt zaprosić wszystkich drużynowych i przybocznych na zbiórkę namiestniczą połączona z nocowaniem. W ramach zbiórki gra, warsztaty, śpiewanki i wspaniała harcerska atmosfera!!

Więcej info pod adresem wydarzenia:https://www.facebook.com/events/1406200609614931/?ref=22

Sięgnij z nami jeszcze wyżej!!

Fantazjada III

HF3wersja3dni

• Chciałbyś spędzić szalony weekend w doborowym towarzystwie? Masz otwarty umysł i głowę pełną pomysłów? Lubisz poznawać nowe ciekawe hobby?
  • Spotkaj się z nami na fantastycznym biwaku Harcerska Fantazjada 3!
  • LARPy, sesje RPG, gry planszowe i karciane oraz świetna atmosfera, to wszystko już w dniach 11-13.10.2013!
  • Więcej szczegółów na facebooku: https://www.facebook.com/events/137628283112838/ lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Zapraszamy!

Rajd hufca w Beskid Mały

goryJesień niedługo zawita w naszych kalendarzach, ale i nie tylko. Faktem niezaprzeczalnym jest też to, że najpiękniejsze jesienne krajobrazy możemy podziwiać w górach! Dlatego zapraszam Was na rajd, który odbędzie się w dniach 27-29.09.2013r. w Beskidzie Małym.

Koszt: 40zł/harcerz z opłaconymi składkami.
Wyjazd w piątek będzie w godzinach nocnych, po to by już z samego rana wyjść na szlak! Powrót planowany w niedzielę w godzinach popołudniowych, ok. 17-18.

Rozkład autobusów na Święto Chorągwi

I AUTOBUS

15.30 - Sędziejowice (Szkoła)

15.45 - Widawa (Dom Kultury)

16.00 - Wola Wiązowa (Szkoła)

16.30 - Łobudzice (Szkoła)

16.45 - Buczek (Przystanek MPK)

II AUTOBUS

15.30 - Karsznice (Szkoła)

15.45 - Krobanów (Szkoła)

16.00 - Łask (Muza)

16.15 - Ostrów (Magazyn)

16:45 - Kolumna (Szkoła - parking wzdłuż trasy krajowej)

Miejsce zakwaterowania:

- harcerze i harcerze starsi- boisko Zespołu Szkół przy ul. Minerskiej 1/3

- wędrownicy- przy ul. Minerskiej 9

Zabieramy: mundur, ciepłe ciuchy, dużo nieprzemakalnych rzeczy, śpiwór, prowiant na śniadania i kolacje.

Hufiec zapewnia przejazd, namioty, materace, koce.

W sobotę dostaniecie obiad - jak bedziecie grzeczni ;)))

Godziny wyjazdów na biwak do Wielunia

I autobus:
- Karsznice (szkoła) 16:30
- Krobanów (szkoła) 16:45
- Łask (muza) 17:10
- Kolumna (szkoła) 17:30

II autobus:
- Buczek (szkoła) 16:50
- Wola Wiązowa (szkoła) 17:40

Wyjazd na kurs zastępowych

Podaję informację na temat wyjazdu na kurs zastępowych 19.04.2013r. :