Powrót z obozu harcerskiego

Poniżej przedstawiamy planowane godziny powrotu dzieci z obozu.

Przypominamy, że dzieci muszą być odebrane przez rodziców lub prawnych opiekunów. W innych przpadkach niezbędne będzie wydanie przez rodzica/prawnego opiekuna upoważnienia do odbioru dziecka.

14:00 Łask - Kaufland (11 DH, 9 DSH, 6 WDH, 12 WDH, 20 WDH, 7 WDH, 39 WDH)

14:30 Wieluń - Kaufland (4 DH)

15:10 Widawa - Kościół (64 WDH)

15:30 Sędziejowice - przystanek przy trasie (10 WDH)

15:45 Łask - Kaufland (8 DH, 8 DSH)

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PRACA

Hufiec ZHP Łask poszukuje na obóz harcerski w Ślesinie w terminie 17-31 lipca 2016:

PIELĘGNIARKI

Praca na umowę zlecenie

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel 512-727-011

Autobus nr 1

02 luty 2015

7.00 - Łask - Kaufland

7.20 - Sędziejowice - Przystanek PKS

7.40 - Widawa - plac przy kościele

8.00 - Wola Wiązowa

8.30 - Wieluń - Kaufland

Autobus nr 2

02 luty 2015

• 7.00 - Łask - Kaufland
  • 7.20 - Buczek - Przystanek PKS
  • 7.40 - Zelów - plac w centrum
  • 9.00 - Mniszków - przystanek przy Gimnazjum - Piotrkowska 72

WYPRAWKA NA ZIMOWISKO

Środki czystości: szczoteczka do zębów w etui, pasta do zębów, mydło w mydelniczce, mały szampon, grzebień, plastikowy kubek, 2-3 paczki chusteczek higienicznych, 2 ręczniki( duży i mały)

Ubranie: bawełniane koszulki z krótkim rękawem, 2 ciepłe bluzy z długim rękawem, dres, 2 pary krótkich spodenek, jeansy, sweter, ciepła kurtka koniecznie z kapturem, strój kąpielowy i strój na dyskotekę, ciepłe skarpety, spodnie długie - najlepiej ortalionowe oraz drugie na zmianę, czapka zimowa, szalik, rękawiczki, ciepły sweter lub polar, strój na basen

Bielizna:  piżama, majtki, skarpetki.

Buty:  po jednej parze adidasów, trampek, klapek, zimowe buty typu trapery.

Na wycieczki: plecak, termos

Leki: Nie dajemy dzieciom żadnych leków jeśli lekarz nie zalecił inaczej. Jeżeli lekarz zalecił przyjmowanie leków przez dziecko, to medykamenty przekażmy opiekunce/wychowawczyni, która będzie trzymała pieczę nad dzieckiem. Dziecku należy przekazać wyłącznie słabe leki przeciwbólowe, na drobne przeziębienia, witaminy, leki przeciwwymiotne w przypadku złego znoszenia podróży.

Jedzenie na drogę: prowiant pakujemy do osobnej torby. Ilość jedzenia uzależniona jest od czasu jaki dziecko ma spędzić w podróży. Nie należy dziecku dawać termosów, ani szklanych butelek z napojami, lepiej dać kilka małych napojów lub soków w kartonikach ze słomką.Kanapki nie powinny być z wędliną i należy zapakować dokładnie, by nie zatłuściły torby.

Pieniądze: w zależności od zasobności portfela. Należy je schować do portfelika.Nie należy dziecku dawać jednego dużego banknotu np. 100 zł, lepiej podzielić to na dziesięć 10- złotowych. Jeśli to możliwe pieniądze należy podzielić na dwie części, pierwszą dać dziecku, a drugą wychowawczyni by mu przekazała w czasie turnusu.

Ważną Legitymację szkolną

Rzeczy potrzebne wyłącznie na obóz harcerski lub kolonię zuchową: śpiwór, poduszka, menażka, metalowy lub plastikowy kubek, sztućce, mundur, latarka, rzeczy wymienione wyżej.

Jeśli Państwo muszą utrzymywać kontakt telefoniczny z dziećmi prosimy nie dzwonić wieczorem. Najwłaściwsza pora są godziny dopołudniowe. Wieczorny telefon najczęściej powoduje niepotrzebne emocje u dziecka związane z rozłąką.

Autobus nr 1

6.00 - Łuków -  ul. Wyszyńskiego 45

Autobus nr 2

6.00 - Wieluń - Kaufland

7.15 - Zduńska Wola - Intermarche

8.15 - Błaszki - UG Plac Niepodległości 13

Autobus nr 3

6.00 - Łask - Kaufland

8.00 - Biała Rawska - Parking przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum ul. Mickiewicza 22

Autobus nr. 1 opiekunowie Musalewski, Augustyniak, Baśko, Frąckiewicz

12 lipca 2014

7.00 - Zduńska Wola - Karsznice Szkoła (ul. 1 Maja 27)

7.15 - Krobanów Szkoła

7.30 - Sędziejowice

7.45 - Widawa - plac koło kościoła

8.15 - Wieluń - Parking Kaufland

Autobus nr. 2 opiekunowie Gamoń, Liśkiewicz, Michoń + wszystkie zuchy z Łasku

7.00 - Łask - parking Kaufland

7.20 - Buczek Szkoła

8.00 - Wola Wiązowa Szkoła

Autobus nr. 3 opiekunowie Kondratiuk, Bobrycki, Ciebiada

7.00 - Łask Kolumna Szkoła

7.15 - Łask parking Kaufland

godziny są orientacyjne i im dalej następny przystanek tym mogą nastąpić większe przesunięcia czasowe.

Powrót 25 lipca - wyjazd około 10 rano.

Rozkład odjazdów na zimowiska

Wyjazdy dla woj. lubelskiego - Zakopane - pensjonat "U Franka"

20 stycznia 2014

7.00 - Łukowa - parking przed Szkołą, Łukowa 341