Rozkaz Specjalny Komendantki Chorągwi Łódzkiej

Związek Harcerstwa Polskiego                                        Łódź, 10.04.2010 r.
Komendant Chorągwi Łódzkiej
im. Aleksandra Kamińskiego


Rozkaz Specjalny L. 1/2010


?Wczoraj do ciebie nie należy.
Jutro niepewne...
Tylko dziś jest twoje.?
Jan Paweł II

 


Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o dzisiejszej tragedii w wyniku której śmierć poniosło 96 osób. Odeszli od nas Prezydent RP Pan Lech Kaczyński, Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska, Prezydent RP na uchodźstwie hm. Ryszard Kaczorowski, oraz wielu wybitnych przedstawicieli Narodu Polskiego jadących oddać hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej sprzed 70 lat. Członkowie naszej organizacji stracili w osobie Głowy Państwa ? Honorowego Protektora.
Na pokładzie samolotu znajdowały się osoby w sposób szczególny związane ze Związkiem Harcerstwa Polskiego ? bp. Tadeusz Płoski ? opiekun harcerstwa z ramienia Episkopatu Polski, czy pan Andrzej Przewoźnik ? Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową. Biało ? czerwone flagi zostały okryte kirami, w dniu jutrzejszym o 12.00 w południe wszyscy Polacy 2 minutami ciszy uczczą pamięć ofiar katastrofy.

 


Druhny i Druhowie !


W te szczególne dla nas Polaków dni, dni poświęcone Golgocie Wschodu raz jeszcze rozważcie w swoich sercach co znaczy dla każdego z nas słowo ?Czuwaj!?. Czy czuwamy i jesteśmy każdego dnia gotowi służyć Bogu, Polsce i Bliźnim? Czy zgodnie ze słowami Jana Pawła II wykorzystujemy każdy dany nam dzień ? wszak nie wiadomo jakie będzie jutro. Niech nasza postawa w najbliższych dniach będzie czytelna dla innych. Nie zapominajcie o modlitwie za zmarłych i za pogrążonych w smutku i rozpaczy.


Rozkazuję!

W okresie żałoby okryć krzyże harcerskie kirami; podczas harcerskich zbiórek i spotkań chwilą ciszy uczcić pamięć ofiar katastrofy; odwołać wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowo ? kulturalnym.


CZUWAJ !
hm. Ewa Grabarczyk

Ostatnio zmieniany piątek, 15 listopad 2013 10:39

Zaloguj się, by skomentować
Go to top