Międzywodzie - informacje

Projekt współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Czas i miejsce zbiórek

noc z poniedziałku na wtorek - 16 na 17 sierpnia

Łask - 00.05 - Targowisko

Szadek - 00.30 - Rynek

Prusinowice - 01.00 - Szkoła

Błaszki - 01.00 - Targowisko

Piątek - 00.30 - Rynek

Łęczyca - 01.00 - Urząd Miasta

 

noc z wtorku na środę - 17 na 18 sierpnia

Poddębice - 00.30 - Rynek - Kościół

 

Transport: Autokar

4 Posiłki: Śniadania, Obiady, Podwieczorki, Kolacje

Zakwaterowanie: Ośrodek kolonijny Kameleon w Międzywodziu, Wczasowa 2

Obóz współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

MIĘDZYWODZIE

Miejscowość położona we wschodniej części wyspy Wolin na Półwyspie Międzywodzkim, pomiędzy Bałtykiem, a Zalewem Kamieńskim. Posiada rozwiniętą bazą wypoczynkową, rekreacyjną. Walory klimatyczne i krajobrazowe sprawiają, że Międzywodzie jest znakomitym miejsce do wypoczynku i rekreacji.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny Kameleon

Ośrodek położony jest w lesie sosnowym, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, 150 m od morza. Teren ośrodka ogrodzony. Do dyspozycji uczestników: ogólnodostępne łazienki, stołówka, kawiarenka, sala telewizyjna, biblioteka, gabinet lekarski, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci, morskie kąpielisko strzeżone.

Pokoje 2, 3, 4-osobowe z umywalkami, węzeł sanitarny znajduje się na korytarzu.

 

PROGRAM :

Wycieczki:

1. Świnoujście

Przejazd promem na wyspę Uznam. - wycieczka -Wokół Wyspy Wolin? - zwiedzanie Międzyzdrojów: molo, Aleja Gwiazd. Międzyzdroje-Zalesie - zwiedzanie jednej w Polsce ekspozycji tajnej broni niemieckiej : tajny poligon doświadczalny, bunkier V3, wyrzutnie, Woliński Park Narodowy: Zagroda Pokazowa Żubrów, Jezioro Turkusowe, punkt widokowy Wzgórze Gosań.

2. Rejs statkiem do Kamienia Pomorskiego

Zwiedzanie Katedry Kazimierza I z XII wieku. Najwspanialszy zabytek to barokowe organy z 1669 r. ? 2660 piszczałek, możliwość wysłuchania koncertu organowego.

3. Wycieczka do Wolina

Zwiedzanie Skansenu Słowian i Wikingów - osady historycznej - rekonstrukcji zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza od IX do XI wieku, zwiedzający może nie tylko podpatrzeć pracę rzemieślników, ubranych w historyczne stroje, ale również spróbować własnych sił, a przez to poznać w praktyce życie i pracę naszych przodków sprzed 1000 lat. Specjalnie przygotowany -historyczny? plac zabaw dostarczy wiele radości i śmiechu wszystkim małym i dużym uczestnikom. - zwiedzanie Dziwnowa - most zwodzony na rzece Dziwnie.

Ścianka wspinaczkowa, turniej paintballowy.

W programie także plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika, - dyskoteki, konkursy, randka w ciemno, - ognisko z pieczeniem kiełbasek, - wycieczki piesze, - zawody i imprezy sportowe.

Program obozu uzależniony jest od warunków pogodowych i może ulec pewnym zmianom.

Uwagi

Na obozy należy zabrać: lekkie obuwie, nakrycia głowy, kremy z filtrem.

 

Planowany powrót

Wyjazd z Międzywodzia po śniadaniu 30 sierpnia - podróż około 10 godzin.

odbiór dzieci w miejscach zbiórek.

 

Projekt współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 15 listopad 2013 10:19

Zaloguj się, by skomentować
Go to top