Wieluń z Łaskiem

wielun_laskPrawie dwustu harcerzy i zuchów, wśród nich „Cichociemni" z Wielunia oraz zuchy z Masłowic, przełamało się opłatkiem podczas spotkania wigilijnego Hufca ZHP Łask.

Hufiec ZHP Łask sprawuje merytoryczną opiekę nad odradzającym się w Gminie Wieluń harcerstwem. W czwartkowym spotkaniu, 22 grudnia, uczestniczył także burmistrz Janusz Antczak.

- Bardzo się cieszę, że mogę znaleźć się wśród Was, wśród ludzi, którzy wyznają wspaniałe zasady i kształtują dzieci i młodzież. Bardzo zależy nam na tym, aby tradycje harcerskie odrodziły się także w Wieluniu. Mam nadzieje, że w ciągu trzech lat uda się reaktywować Hufiec Wieluń – powiedział burmistrz Janusz Antczak.

Podczas spotkania w Łasku podpisany został list intencyjny, w którym zapisano m.in. że Gmina Wieluń i Hufiec ZHP Łask będą ściśle współpracować w ramach tworzenia struktur Hufca ZHP Wieluń.

Zbiórki harcerskie w Wieluniu odbywają się w soboty w budynku liceum katolickiego. Zajęcia prowadzi drużynowy Michał Krzyżański.

info i foto: UM Wieluń

Ostatnio zmieniany piątek, 15 listopad 2013 10:47