III Manewry Ratowniczo - Obronne

Komenda Hufca ZHP Łask pragnie zaprosić na III Manewry ratowniczo-obronne, które odbędą się 22 września 2012r. na terenie boiska sportowego przy Gimnazjum nr 1 na ul. Narutowicza 28 w Łasku. Celem imprezy jest propagowanie prawidłowych zachowań w sytuacjach mogących zagrażać życiu i zdrowiu ludzi.

 

Zajęcia będą obejmowały cztery obszary działania:

działania ratownicze w zagrożeniu pożarem – Państwowa Straż Pożarna

działania ratownicze przedmedyczne – Służby medyczne

promowanie prawidłowych nawyków w ruchu drogowym – Policja

działania proobronne na wypadek konfliktów zbrojnych oraz klęsk żywiołowych Wojsko

 

Pragniemy również propagować właściwy wizerunek Służb Państwa jako gwaranta bezpieczeństwa publicznego, wspomagania tych służb przez obywatela jako postawy patriotycznej.

Do współpracy zaprosimy również Komendę Powiatową Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej,32 Bazę Lotnictwa Taktycznego, Starostwo Powiatowe oraz OSP w Łasku.

 

Naszym zdaniem forma zajęć umożliwi zdobycie umiejętności praktycznych przez uczestników w proponowanych obszarach działania. Będzie to dobrym przykładem aktywnego spędzania czasu. Pozwoli poznać "cywilom" specyfikę pracy służb i spowoduje wzrost zaufania społeczeństwa do w/w jednostek.


Rozpoczęcie III Manewrów Ratowniczo-Obronnych, rejestracja 4-osobowych patroli kategoriach wiekowych do lat 15 i powyżej lat 15, omówienie zasad i regulaminu Manewrów, wydanie kart patrolowych przewidujemy na godz. 10.00.

 

Więcej szczegółów pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 15 listopad 2013 10:16

Zaloguj się, by skomentować
Go to top