Harcerska Fantazjada 4 Wyróżniony

      W zeszły weekend w Widawie miała miejsce IV Harcerska Fantazjada, w której łącznie udział wzięło 140 uczestników – zuchów, harcerzy, instruktorów oraz osób nienależących do ZHP. Pieczę nad przebiegiem imprezy sprawowali instruktorzy harcerscy- phm. Beata Czapińska (komendantka biwaku), HO Mateusz Liśkiewicz (programowiec), ćw. Kacper Chojnacki (oboźny), z pomocą Klaudii Rutkowskiej, odpowiadającą za dekoracje oraz Kamila Kudzina, zajmującego się kontaktami ze sponsorami.

      Jak ocenia jeden z organizatorów, Michał Frąckiewicz – „Harcerska Fantazjada to jedyna tego typu impreza odbywająca się w okolicy Łasku. Nasze czteroletnie doświadczenie przekłada się na rozwój biwaku z roku na rok. Staramy się przygotowywać atrakcyjny program zarówno dla zapalonych fantastów jak i tych, którzy dopiero poznają ten magiczny świat. Sobotnie dni otwarte na Harcerskiej Fantazjadzie są skierowane dla uczestników w każdym wieku, dzieci, młodzieży, ale również dorosłych, a przede wszystkich rodziców z dziećmi. To idealny pomysł na spędzenie rodzinnego weekendu w ciepłej i wesołej harcerskiej atmosferze."

      Gry -karciane, planszowe, logiczne- do sobotniego Games Room'u pochodziły z prywatnych kolekcji organizatorów i uczestników, wydawnictwa Galakta oraz zostały przywiezione przez Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki z Łodzi. W czasie biwaku rozegrano trzy gry oparte na motywach cyklu „Pieśni Lodu i Ognia" Martina. Oprócz tego odbył się jeden LARP autorski, gra terenowa dla najmłodszych uczestników, bajeczne kalambury, konkurs i pokaz cosplay, turniej walki na bezpieczną broń, turnieje gier:

„Kragmortha" (zwycięzca - Bartosz Effenberg);
„Munchkin" (I miejsce - Zuzanna Grabowska, II miejsce - Miłosz Gliga);
„Tak, Mroczny Władco!" (I miejsce – Piotr Ciebiada, II miejsce – Zuzanna Grabowska);
„Jungle Speed" (zwycięzca – Miłosz Gliga);
„Bang!" (zwycięzca - Miłosz Gliga);
„Palce w Pralce" (zwycięzca – Kacper Druch);
„Veto!";

a także konkursy wiedzy o sadze:
„Pieśni Lodu i Ognia" (zwycięzca – Bartosz Cieślewicz);
„Gothic" (zwycięzca – Bartosz Effenberg).

      Zdecydowanie było o co zawalczyć, ponieważ upominki dla wygranych ufundowali: Hufiec ZHP Łask, Wydawnictwo ISA, Centrum Gier Bard oraz Wydawnictwo BlackMonk, prowadzące pokazy i turnieje oraz aktywnie wspierające lokalne kluby miłośników gier.
-Mam nadzieję, że na przyszły rok nie braknie nam pomysłów. Bogatsi o nowe i cenne doświadczenia postaramy się zorganizować równie ciekawą, V Harcerską Fantazjadę, na którą już teraz, serdecznie wszystkich zapraszamy! – podsumowuje Mateusz Liśkiewicz.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 październik 2014 13:45

Zaloguj się, by skomentować
Go to top