Wyjazd na obóz harcerski - Zwoleń

Godziny wyjazdu na obóz harcerski w Zwoleniu:

13 lipca 2019

5:15 - Wieruszów - stacja paliw Orlen

6:00 - Wola Wiązowa - szkoła

6:20 - Widawa - kościół

7:00 - Łask - Kaufland

Godziny wyjazdu mogą ulec zmianie ze względu na warunki drogowe.

Powrót z obozu planowany 21 lipca 2019 w godzinach popołudniowych.

Sugerowany ekwipunek:

Środki czystości: szczoteczka do zębów w etui, pasta do zębów, mydło w mydelniczce, mały szampon, grzebień, plastikowy kubek, krem do opalania, 2-3 paczki chusteczek higienicznych,2 ręczniki( duży i mały)

Ubranie: bawełniane koszulki z krótkim rękawem, 2 ciepłe bluzy z długim rękawem, dres, 2 pary krótkich spodenek, jeansy, sweter, cienka kurtka koniecznie z kapturem, strój kąpielowy i strój na dyskotekę.

Bielizna:  piżama, majtki, skarpetki.

Buty:  po jednej parze adidasów, trampek, sandałów lub klapek.Dla dzieci wyjeżdżających w góry wskazane są buty typu trapery. Dobrze zabrać kalosze.

Leki:  Nie dajemy dzieciom żadnych leków jeśli lekarz nie zalecił inaczej. Jeżeli lekarz zalecił przyjmowanie leków przez dziecko, to medykamenty przekażmy opiekunce/wychowawczyni, która będzie trzymała pieczę nad dzieckiem. Dziecku należy przekazać wyłącznie słabe leki przeciwbólowe, na drobne przeziębienia, witaminy, leki przeciwwymiotne w przypadku złego znoszenia podróży.

Jedzenie na drogę: prowiant pakujemy do osobnej torby. Ilość jedzenia uzależniona jest od czasu jaki dziecko ma spędzić w podróży. Nie należy dziecku dawać termosów, ani szklanych butelek z napojami, lepiej dać kilka małych napojów lub soków w kartonikach ze słomką.Kanapki nie powinny być z wędliną i należy zapakować dokładnie, by nie zatłuściły torby.

Pieniądze: w zależności od zasobności portfela. Należy je schować do portfelika.Nie należy dziecku dawać jednego dużego banknotu np. 100 zł, lepiej podzielić to na dziesięć 10- złotowych. Jeśli to możliwe pieniądze należy podzielić na dwie części, pierwszą dać dziecku, a drugą wychowawczyni by mu przekazała w czasie turnusu.

Ważną Legitymację szkolną

Rzeczy potrzebne wyłącznie na obóz harcerski lub kolonię zuchową: śpiwór, prześcieradło, poduszka, menażka lub zestaw plastikowych talerzy/miseczek, metalowy lub plastikowy kubek, sztućce, pełne umundurowanie, latarka, ubrania do ubrudzenia, rzeczy wymienione wyżej zapakowane w plecak.

Jeśli Państwo muszą utrzymywać kontakt telefoniczny z dziećmi prosimy nie dzwonić wieczorem. Najwłaściwszą porą są godziny dopołudniowe. Wieczorny telefon najczęściej powoduje niepotrzebne emocje u dziecka związane z rozłąką.