Autobus nr 1

9.00 – Lutomiersk – Dom Kultury, plac Jana Pawła II 11

Autobus nr 6

8.30 – Busko Zdrój - Dom Harcerza, Bohaterów Westerplatte 4

godziny są orientacyjne i im dalej następny przystanek tym mogą nastąpić większe przesunięcia czasowe.

Każdy z uczestników projektu zobowiązany jest do dostarczenia wraz z kartą kwalifikacyjną zaświadczenia lekarskiego kwalifikującego do wyjazdu. Zaświadczenie do pobrania tutaj.

Co wziąć ze sobą na wyjazd

Wyposażenie podstawowe:

• torba turystyczna,
  • mały plecak na wycieczki,
  • prowiant na drogę,
  • termos  na wycieczki,
  • odzież : kurtka nieprzemakalna, ew. nieprzewiewna (najlepiej ortalionowa),spodnie długie-najlepiej ortalionowe oraz drugie na zmianę,
  • obuwie: buty na zewnątrz (nieprzemakalne i wygodne) ,adidasy do pensjonatu, klapki na basen,
  • bielizna osobista, pidżama,
  • ciepły sweter lub polar,
  • strój na basen ,
  • przybory toaletowe (mydło, ręcznik, szczotka i pasta do zębów)
  • kieszonkowe (w drobnych banknotach), portfel na pieniądze, okulary przeciwsłoneczne

Dzieci, które biorą na stałe lekarstwa : prosimy podpisać i opisać ich dawkowanie ,na godzinę przed podróżą prosimy podać AVIOMARIN i ew. 1 opakowanie na zapas (dotyczy tych dzieci które źle znoszą podróż )

Harcerze zabierają pełne umundurowanie oraz polar i koszulka hufcowa

Nie wolno zabierać lub zabranie na własną odpowiedzialność: cenna biżuteria, drogie aparaty fotograficzne, telefon komórkowy, inne cenne przedmioty

W dniu 13.02.2014 przedstawiciele Komendy Hufca ZHP Łask - Komendant phm. Edward Kondratiuk i Skarbnik phm. Rafał Raczyński podpisali umowę z NFOŚiGW na dofinansowanie projektu pn. "Zielone Płuca - profilaktyka prozdrowotna dzieci i młodzieży z terenów o przekroczonych standardach jakości środowiska".

Celem projektu jest organizacja wyjazdów profilaktyczno – zdrowotnych dla 675 dzieci z terenów województw  lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego zamieszkujących obszary, na których przekroczone zostały standardy jakości środowiska w zakresie emisji szkodliwych pyłów. Wyjazdy  mają na celu przeciwdziałanie skutkom przekroczenia tych standardów. Wyjazdy organizowane są do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZHP w Załęczu Wielkim.