Plebiscyt "Kamyki 2024"

Pragniemy wszystkich zachęcić do oddania głosu na pwd. Amelię Różańską w tegorocznej edycji plebiscytu "Kamyki 2024". To nasza szansa, by docenić ogromny wkład i zaangażowanie Amelii w rozwój naszego Hufca, Szczepu i całego ruchu harcerskiego!

Pamiętajmy, że każdy głos się liczy! Dlatego zachęcamy Was do wsparcia Amelii poprzez oddanie swojego głosu. To nasza szansa, by podziękować Jej za jej ciężką pracę i zaangażowanie, które sprawiają, że nasze harcerskie środowisko kwitnie!
Głosowanie trwa tylko do 29.02.2024, więc nie zwlekajmy!

Razem możemy zdziałać wielkie rzeczy!

Głos można oddać w formularzu, który znajduje się na stronie lodzka.zhp.pl/kamyki2024
Wymagane jest posiadanie konta w domenie ZHP

Rozliczymy Twój PIT za darmo!

Oferujemy pomoc przy rozliczaniu deklaracji rozliczeniowych tzw. PITów.

Kolejny rok wspieramy osoby, które przychodzą do Nas ze swoją deklaracją podatkową.

Nasza pomoc jest bezpłatna i dotyczy właściwego wypełnienia druku PIT, wraz z rozliczeniem wskazanych ulg.

Przy okazji prawidłowego rozliczenia dochodów od osób fizycznych za ubiegły rok, można także przekazać 1,5% podatku dla harcerzy i harcerek z Łasku.

Godziny pracy biura Hufca ZHP Łask, w których można zostawiać dokumenty:

• wtorki 10-17,
  • czwartki 10-18.

Telefon: 517 171 296.

Wesołych Świąt!

"Światło z Betlejem nową światu da nadzieję

Pokoju płomyk niech ogrzewa nas"
W tym cudownym, świątecznym czasie życzymy wszystkim spędzenia czasu w cudownej, rodzinnej atmosferze. Niech Światło, które dotarło do naszych domów rozświetli nasze serca i ogrzeje nasze dusze.

Wyjazd na Kolonie do Jarosławca

Szanowni Państwo,

Wyjazd na kolonie do Jarosławca odbędzie się 05.08.2023 godz. 5:00 spod Marketu Kaufland Łask ul. Warszawska 49

Prosimy o przybycie na zbiórkę przed wyjazdem o godz. 4:45

Wyjazd na obóz w Lucieniu

Druhny i Druhowie, Drodzy Rodzice!

Zbiórka na obóz 17 lipca o godz. 6:30 spod marektu Kaufland w Łasku ul. Warszawska 49.

Wyjazd o godz 7:00.

Do zobaczenia na miejscu!

Wolne miejsca na letnie Kolonie w Jarosławcu

Posiadamy kilka ostatnich miejsc na kolonie letnie w Jarosławcu.
Szczegóły na poniższym plakacie, pod adresem https://lask.zhp.pl/aktualnosci/item/559-kolonie-letnie-2023
ub u kierownika kolonii pod numerem tel. 515 235 906

ULOTKA-KOLONIE-2023

Partnerem Wydarzenia jest Województwo Łódzkie

Program Świąt Majowych

Kolonie letnie 2023

Kolonie letnie 2023 - Jarosławiec

Termin: 5.08- 15.08. 2023
Cena: 1950 zł (300 zł płatne przy zapisach)
Miejscowość: Jarosławiec nad morzem Bałtyckim

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w Domu Wczasowym "Marysieńka", w części kolonijnej dostępne są pokoje 3 - 5 osobowe. Na terenie ośrodka znajdują się boiska, plac zabaw, teren jest ogrodzony. Ośrodek usytuowany jest blisko morza. Do dyspozycji gości jest także: letnia kawiarenka, sala dyskotekowa.

Cena obejmuje:
przejazd autokarem, zakwaterowanie i wyżywienie 4 x dziennie + suchy prowiant na drogę powrotną, ubezpieczenie NW (5 tys.), opiekę pedagogiczną (kierownik i wychowawcy), opiekę medyczną.
Zapewniamy ciekawy program:
• Jarosławiec - zwiedzanie latarni morskiej, klifowe wybrzeże, porośnięte drzewami iglastymi, przystań kutrów rybackich, stacji ratownictwa morskiego.
• Aquapark - pływanie korekcyjne, korygowanie wad postawy,
• Darłowo – zwiedzanie Starego Miasta - Renesansowa i barokowa architektura kamieniczek mieszczańskich znajdujących się wokół rynku. Zwiedzanie zamku Książąt Pomorskich, Kościoła Mariackiego, Bramy Wysokiej, Pomnika Rybaka, Latarni Morskiej
• rejs statkiem po Morzu Bałtyckim.
• zajęcia sportowe i rekreacyjne, olimpiady kolonijne
• konkursy ekologiczne,
• plażowanie,
• dyskoteki, zajęcia w grupach

Zapisy na kolonie w biurze hufca w godzinach pracy.

Ilość miejsc ograniczona!

Dodatkowe informacje:

Kierownik kolonii Edward Józefiak
tel. 515 235 906

W miniony piątek (03.02.2023), miało miejsce bardzo ważne dla całej naszej harcerskiej społeczności wydarzenie.

Komendant hufca, pwd. Michał Krzyżański odebrał z rąk starosty łaskiego - Pana Piotra Wołosza, nagrodę "Przyjaciela Powiatu Łaskiego", która została przyznana naszemu hufcowi!

Zostaliśmy jako hufiec docenieni, "Za bycie zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc drugiemu człowiekowi, w tym za aktywną działalność na rzecz obywateli Ukrainy uciekających przed wojną"

Niezmiernie dziękujemy Powiatowi Łaskiemu za docenienie i obiecujemy, że wciąż będziemy działać na rzecz całej naszej lokalnej społeczności!