2013 - Organizacja wypoczynku dla dzieci rolników (zima)

Liczba uczestników: 100
Kwota dofinansowania:
70 000zł

 

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. Celem projektu była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, a także uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień. W ramach turnusu uczestnicy wyjechali do Dusznik Zdroju. Zaoferowano im wiele atrakcji:

- Kaplica Czaszek – zwiedzanie zabytku będącego, w skali całego kraju, unikatowym dziełem kultury religijnej, jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce.

- Muzeum Zabawek – zapoznanie uczestników z historią zabawek, analizując również epokę w której powstały: modę, obyczaje, technikę, wydarzenia historyczne.

- Basen - zajęcia sportowe

- Forteczny Park Kulturowy – zwiedzanie twierdzy Srebrna Gόra, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska.

- Muzeum Papiernictwa – zwiedzanie muzeum, uczestnictwo w zajęciach muzealnych (czerpanie papieru itp.)

- Kopalnia Złota - zwiedzanie kopalni złota, zapoznanie z historią wydobywania złota.

- Twierdza Kłodzko - zwiedzanie systemu obronnego z okresu XVII.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 styczeń 2014 14:52

Zaloguj się, by skomentować
Go to top