2011 - wyjazdy terapeutyczne dla dzieci poszkodowanych w wyniku nawałnic w 2011 roku

Liczba uczestników: 598
Kwota dotacji:
632 500zł

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestnicy pochodzili z województwa mazowieckiego. W trakcie turnusów (Zakopane, Jarosławiec, Dąbki) zostali objęci opieką psychologiczną. Poprzez zajęcia indywidualne i grupowe z psychologami u dzieci złagodzono stres związany ze skutkami klęsk żywiołowych, które dotknęły bezpośrednio ich rodziny i miejsca zamieszkania oraz skorygowano niewłaściwe postawy i zachowania w grupie społecznej. U uczestników ukształtowano postawy prozdrowotne oraz przeciwdziałające uzależnieniom i wskazano im możliwość efektywnego spędzania wolnego czasu. Podniesiono także na wyższy poziom świadomość ekologiczną. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Zakopane - górskie wycieczki piesze, wyjazd do Aquaparku Zakopane, wjazd kolejką na Gubałówkę, spacer na Butorowy Wierch i zjazd wyciągiem krzesełkowym, zwiedzanie Zakopanego: barokowy drewniany kościółek obok zabytkowego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku; zabytkowa góralska zabudowa drewniana; budowle w stylu zakopiańskim; wille (np. Koliba, Pod Jedlami, Atma), Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Skocznie Narciarskie – Wielka Krokiew, Jaszczurówka.

- Jarosławiec, Dąbki – wycieczki piesze, plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika, aquapark, Jarosławiec: zwiedzanie latarni morskiej, podziwianie klifowego wybrzeża porośniętego drzewami iglastymi, przystań kutrów rybackich, stacja ratownictwa morskiego; Darłowo: zwiedzanie Starego Miasta (Renesansowa i barokowa architektura kamieniczek mieszczańskich znajdujących się wokół rynku. Zwiedzanie zamku Książąt Pomorskich, Kościoła Mariackiego, Bramy Wysokiej, Pomnika Rybaka, Latarni Morskiej oraz rejs statkiem).

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 styczeń 2014 14:56

Zaloguj się, by skomentować

Wspierają Nas!

   NFOSiGW FSusrMENWFOSiGWLodzkiUWUMKuratoriumPowiatLaskiGminaPoddebice

Go to top