2013 – wyjazdy terapeutyczne dla dzieci poszkodowanych w wyniku nawałnic w 2013 roku

Liczba uczestników: 381
Kwota dotacji:
365 300zł

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestnicy pochodzili z województwa mazowieckiego i łódzkiego. W trakcie turnusów (Bukowina Tatrzańska, Zakopane, Jarosławiec, Trzmielewo k/ Białego Boru) zostali objęci opieką psychologiczną. Poprzez zajęcia indywidualne i grupowe z psychologami u dzieci złagodzono stres związany ze skutkami klęsk żywiołowych, które dotknęły bezpośrednio ich rodziny i miejsca zamieszkania oraz skorygowano niewłaściwe postawy i zachowania w grupie społecznej. U uczestników ukształtowano postawy prozdrowotne oraz przeciwdziałające uzależnieniom i wskazano im możliwość efektywnego spędzania wolnego czasu. Podniesiono także na wyższy poziom świadomość ekologiczną. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Bukowina Tatrzańska – poznawanie zabytków Podhala: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zabytkowej zabudowy ul. Kościeliskiej, kościoła i zabytkowego cmentarza na Pęksowym Brzyzku, Krupówek, Wielkiej i Małej Krokwi, Pustelni św. Brata Alberta na Kalatówkach, Kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, Muzeum Tatrzańskiego im. T. Chałubińskiego, zabytków Kuźnic, poznawanie okolic Zakopanego i topografii terenu, Gubałówki i Harendy, Łysej Polany, Bukowiny Tatrzańskiej, Morskiego Oka i Rusinowej Polany.

- Zakopane – zwiedzanie zabytków Zakopanego: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zabytkowej zabudowy ul. Kościeliskiej, Galerii Sztuki Współczesnej na Krupówkach, Wielkiej i Małej Krokwi, Pustelni św. Brata Alberta, Muzeum Tatrzańskiego im. T. Chałubińskiego, muzeum TPN w Kuźnicach, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, poznawanie okolic Zakopanego i topografii terenu: Gubałówka, Harenda i Butorowy Wierch.

- Jarosławiec – zwiedzanie zabytków Jarosławca i Darłowa, poznawanie geograficznych ciekawostek regionu, klifowego brzegu, jeziora, wyjazd do aquaparku, rejs statkiem po Bałtyku.

- Trzmielewo k/ Białego Boru - całodzienna wycieczka do Kołobrzegu: latarnia morska, muzeum minerałów, rejs statkiem po morzu, wycieczka do Wioski Hobbitów w Sierakowie, wycieczka piesza do Białego Boru, wycieczka szlakiem Wału Pomorskiego, wycieczka dookoła jeziora, wycieczka rowerowa do Jeziernika do zagrody danieli i jeleni.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 styczeń 2014 14:56

Zaloguj się, by skomentować

Wspierają Nas!

   NFOSiGW FSusrMENWFOSiGWLodzkiUWUMKuratoriumPowiatLaskiGminaPoddebice

Go to top