Liczba uczestników: 1290
Wartość zadania: 2 091 150zł
Kwota dotacji:
1 882 000zł

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu edukację z obszaru profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży z obszarów, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska lub wystąpiły klęski żywiołowe. Uczestnicy pochodzili z województwa dolnośląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W trakcie turnusów (Podhale, Sudety) zostali objęci opieką psychologiczną. Zajęcia organizowane w trakcie wypoczynku miały przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej, promowania zasad zrównoważonego rozwoju, kształtowania postaw proekologicznych. Ponadto wzbogacono wypoczynek o zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz bloki tematyczne z dziedziny profilaktyki zdrowotnej. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Podhale – Baseny Termalne, Wieliczka, Aquapark, Gubałówka, Dolina Kościeliska, Zakopane.

- Sudety – Zamek Książ, Park Miniatur i Zabytków Dolnego Śląska, Aquapark, Jelenia Góra, Karpacz, Śnieżka.

Każde dziecko po zakończeniu projektu otrzymało wyprawkę szkolną, która była cennym wsparciem materialnym dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Liczba uczestników: 1000
Wartość zadania: 1 640 000zł
Kwota dotacji:
1 640 000zł

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu edukację z obszaru profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży z obszarów, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska lub wystąpiły klęski żywiołowe. Miał na celu edukację z obszaru profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży z obszarów, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska lub wystąpiły klęski żywiołowe. Uczestnicy pochodzili z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Projekt realizowano nad morzem (Dąbki), w górach (Podhale) oraz nad jeziorami (Przyjezierze). Zajęcia organizowane w trakcie wypoczynku miały przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej, promowania zasad zrównoważonego rozwoju, kształtowania postaw proekologicznych. Ponadto wzbogacono wypoczynek o zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz bloki tematyczne z dziedziny profilaktyki zdrowotnej. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Podhale – Baseny Termalne, Wieliczka, Aquapark Zakopane, Gubałówka-Butorowy Wierch, Zakopane, Dolina Kościeliska.

- Dąbki – Słowiński Park Narodowy, Jarosławiec, Aquapark, Darłowo, Wioska Hobbitów w Sierakowie.

- Przyjezierze – Kłodawa, Gniezno, Biskupin, Miradz, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Zaurolandia.

Liczba uczestników: 1200
Wartość zadania: 1 726 188zł
Kwota dotacji:
1 380 656zł

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu edukację z obszaru profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży z obszarów, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska lub wystąpiły klęski żywiołowe. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego i lubelskiego. W trakcie turnusów (Podhale, Sudety) zostali objęci opieką psychologiczną. Zajęcia organizowane w trakcie wypoczynku miały przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej, promowania zasad zrównoważonego rozwoju, kształtowania postaw proekologicznych. Ponadto wzbogacono wypoczynek o zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz bloki tematyczne z dziedziny profilaktyki zdrowotnej. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej.

- Kraków – „Droga Królewska” z przewodnikiem: Uniwersytet Jagielloński, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz, ul. Grodzka i Kanoniczna, Wawel.

- Wieliczka – najstarsze przedsiębiorstwo solne, którego początki sięgają średniowiecza.

- Aquapark Zakopane – pływanie korekcyjne, korygowanie wad postawy.

- Gubałówka – Butorowy Wierch – wjazd kolejką na Gubałówkę, spacer na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym Szymoszkowa.

- Zakopane – Wejście na szlak pieszy w Kościelisku i podziwianie walorów Tatrzańskiego Parku Narodowego z przewodnikiem, wycieczka nad Morskie Oko, wjazd kolejką linową na Gubałówkę, przejście pieszo na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym, zwiedzanie Zakopanego: barokowy drewniany kościółek obok zabytkowego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku; zabytkowa góralska zabudowa drewniana; budowle w stylu zakopiańskim; wille (np. Koliba, Pod Jedlami, Atma i inne), Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Skocznie Narciarskie – Wielka Krokiew, wizyta w aquaparku.

- Dolina Kościeliska – wycieczka krajoznawcza, podziwianie walorów Tatrzańskiego Parku Narodowego, Wąwóz Kraków.

Liczba uczestników: 400
Wartość zadania:  
Kwota dotacji:
464 000zł

 

Projekt miał na celu zapewnienie aktywnego wypoczynku 400 dzieciom z miejscowości, które najbardziej odczuły skutki powodzi i lokalnych podtopień na terenie woj. łódzkiego.

W ramach projektu zrealizowane zostały dwa turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji o charakterze edukacyjnym:

- Krynica Morska – wycieczka do Elbląga, Malborka i Elbląga, rejs po Zalewie Wiślanym, zwiedzanie portu, wizyta w planetarium.

- Międzywodzie – zwiedzanie Międzyzdrojów, Świnoujścia i wyspy Wolin, ekspozycji tajnej broni niemieckiej, poligonu doświadczalnego, Fortu Gerharda, muzeum figur woskowych, a także warsztaty edukacyjne w Centrum Wikingów.

Wspierają Nas!

   NFOSiGW FSusrMENWFOSiGWLodzkiUWUMKuratoriumPowiatLaskiGminaPoddebice

Go to top