Strefa drużynowego

Odpowiedzi na często zadawane pytania:

1. Chcę przekazać drużynę swojemu następcy, co muszę zrobić?

Napisz wniosek do komendanta hufca z prośbą o zwolnienie z funkcji. Wskaż w nim swojego następcę.
Np. Proszę o zwolnienie mnie z funkcji drużynowego. Jednocześnie wnoszę o mianowanie na tę funkcję dh Jana Kowalskiego.

Wniosek wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój wniosek nie zostanie przegapiony wyślij jego kopię na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wniosek możesz także złożyć w wersji papierowej w biurze hufca. Resztę formalności musi dopełnić twój następca (patrz pyt. 2). Pamiętaj, by po "oddaniu" drużyny przekazać drużynowemu pełną dokumentację jednostki oraz jej majątek. Poinformuj go o istotnych faktach dot. drużyny.

"Przekazanie dokumentacji, majątku oraz wszelkich informacji związanych z funkcjonowaniem gromady/drużyny następuje w obecności komendanta hufca, komendanta szczepu lub osób przez nich upoważnionych nie później niż 14 dni od momentu objęcia funkcji przez nowego drużynowego. "

~Instrukcja tworzenia i działania gromady, drużyny, kręgu i klubu specjalnościowego

Objęcie funkcji następuje z dniem wydania rozkazu komendanta hufca z mianowaniem nowego drużynowego.

2. Drużynowy chce przekazać mi funkcję. Co muszę zrobić?

Pobierz ze strony hufca zobowiązanie do prowadzenia jednostki organizacyjnej, wypełnij je i podpisany oryginał dostarcz do biura hufca. Jeśli jesteś niepełnoletni pamiętaj, aby zobowiązanie podpisał także opiekun drużyny.

Zapoznaj się ze swoimi nowymi obowiązkami:

Drużynowy:

1)       odpowiada za:

a)       bezpieczeństwo i zdrowie członków gromady/drużyny,
   b)      proces wychowawczy zachodzący w gromadzie/drużynie,
   c)       opracowanie programu pracy, jego realizację i ocenę,
   d)      prowadzenie dokumentacji gromady/drużyny,
   e)       prowadzenie ewidencji członków gromady/drużyny w systemie Ewidencja ZHP,
   f)        zbieranie składek członkowskich i ich odprowadzanie,
   g)      gospodarkę finansową i majątkową gromady/drużyny,
   h)      pracę z przybocznymi, szóstkowymi, zastępowymi i patrolowymi,
   i)         współpracę z rodzicami i środowiskiem działania drużyny;
2)       przygotowuje swojego następcę;
3)       wydaje rozkazy;
4)       dopuszcza członków gromady/drużyny do złożenia Obietnicy Zucha i Przyrzeczenia Harcerskiego;
5)       jeśli jest instruktorem ZHP, przyjmuje Obietnicę Zucha i Przyrzeczenie Harcerskie;
6)       bierze czynny udział w życiu hufca;
7)       dba o zapewnienie ciągu wychowawczego.

Zgłoś się do administratora lokalnego ewidencji po swój identyfikator i hasło do logowania. Możesz też zgłosić się do niego z prośbą o przszkolenie z obsługi systemu ewidencji.

3. Nie mam pomysłu na zbiórkę. Gdzie mam szukać pomocy?

1) Zarówno GK jak i chorągiew co jakiś czas wydają nową PROPOZYCJĘ PROGRAMOWĄ, może warto się z nią zapoznać, są tam gotowe konspekty zbiórek i mnóstwo  inspiracji do zasięgnięcia.

2) Możesz odwiedzić CENTRALNY BANK POMYSŁÓW, znajdziesz tam niemalże wszystko, konspekty zbiórek, propozycje programowe i wiele, wiele więcej.

3) W razie potrzeby zawsze możesz zgłosić się do swojego namiestnika lub programowca hufca (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Pomocą chętnie będą Ci służyć także inni instruktorzy.

Ostatnio zmieniany piątek, 23 październik 2015 19:52