pwd. Michał Krzyżański

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pwd. Michał Krzyżański

Harcerska Akcja Znicz

Serdecznie zapraszamy do wsparcia Harcerzy i zakupu zniczy na stoiskach:

Łask

 • 8 Szczep Harcerski "Płomień" - wejście od ul. Armi Krajowej
  • 30.10 - 14:00-20:00
  • 31.10 - 7:00-20:00
  • 01.11 - 6:00-20:00
 • 32 Szczep Harcerski "Eskadra" - ul. Przemysłowa - wejście od marketu Kaufland
  • 30.10 - 6:00-18:00
  • 31.10 - 6:00-18:00
  • 01.11 - 6:00-20:00

Wieluń

 • 30.10 - 10:00-19:00
 • 31.10 - 10:00-19:00
 • 01.11 - 10:00-19:00 ( Cemantarz w Osjakowie)
 • 02.11 - 10:00-19:00

Wola Wiązowa

 • 29.10 - 8:00-16:00
 • 30.10 - 8:00-16:00
 • 31.10 - 8:00-16:00
 • 01.11 - 7:00-17:00

 

22 września w Pałacu Belwederskim odbyła się Gala X edycji Konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej. W tegorocznej edycji Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr. hab. hm. Adama Massalskiego oceniła pracę w kategoriach: praca magisterska, praca licencjacka i publikacja. W tym roku na konkurs wpłynęło 21 prac a wśród nich wyłoniono 16 laureatów.

Pwd. Iza Liwińska otrzymała Nagrodę III stopnia za pracę licencjacką zatytułowaną „Rola harcerstwa w kształtowaniu wartości życiowych harcerzy pełniących funkcje harcerskie".

Dziękujemy harcerzom i instruktorom, którzy zgodzili się wziąć udział w badaniach dh. Izy. Zachęcamy do pisania prac naukowych o tematyce harcerskiej i udziału w tej ciekawej inicjatywie.

 

 

Szanowni Państwo,

Wyjazd na kolonie do Władysławowa odbędzie się o godz. 5:00 spod Marketu Kaufland Łask

ul. Warszawska 49

Prosimy o przybycie na zbiórkę przed wyjazdem o godz. 4:45

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia Srebrnego Krzyża "Za Zasługi dla ZHP", który z rąk Komendantki Chorągwi Łódzkiej hm. Natalii Patorskiej-Grzelewskiej, odbierze wieloletni Instruktor Hufca Łask - hm. Edward Józefiak.

Wręczenie odbędzie się dn. 02.05.2022 podczas uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na placu Szarych Szeregów w Łasku o godz. 12:00

     W drugi weekend grudnia odbył się, pod hasłem „Odkryjmy magię świąt!", zimowy biwak zuchowy, w którym wzięło udział 72 uczestników – 57 zuchów (dzieci w wieku 6-10 lat), 3 harcerzy oraz 12 instruktorów, należących do Hufca ZHP Łask. Impreza zorganizowana była przez działające w nim od kilku lat Namiestnictwo Zuchowe, a kadrę biwaku stanowili, prowadzący je instruktorzy: pwd. Julita Gamoń – komendantka biwaku, pwd. Mateusz Liśkiewicz – zastępca komendanta ds. programowych oraz ćw. Kacper Chojnacki, sprawujący funkcję oboźnego. Biwak nie odbyłby się jednak bez pomocy innych instruktorów: Michała Krzyżańskiego, Agnieszki Kondratiuk, Martyny Rubajczyk oraz wspomagających go harcerek – Amelii Różańskiej i Adrianny Matusiak, jeszcze nie tak dawno samych, należących do gromady zuchowej.

We wspólnej zabawie wzięły udział trzy gromady hufca:
*4 Gromada Zuchowa „Wesołe Cudaki" z Zelowa – drużynowa Ewa Jadwiszczak, przyboczna Grażyna Łągwa;
*8 Gromada Zuchowa „Smocza Ferajna" z Łasku – drużynowy Dawid Bulzacki, przyboczna Aleksandra Zwolińska;
*9 Gromada Zuchowa „Leśne Ludki" z Zalesia – drużynowa Joanna Urbańska.

     Jak relacjonuje Mateusz Liśkiewicz: „Tym razem gościło nas PG nr 1 w Łasku, w którym spędziliśmy jedną noc oraz gdzie odbywały się wszystkie zajęcia programowe, związane oczywiście ze zbliżającymi się świętami. Nie zapomnieliśmy jednak o nadchodzących feriach, dlatego też wszyscy, mali i duzi, wzięliśmy udział w spotkaniu z policjantem, opowiadającym o zasadach bezpieczeństwa i wszelkich niebezpieczeństwach zimowych."

     Wszystko rozpoczęło się wspólnym apelem organizacyjnym, a prawdziwa świąteczna przygoda zaczęła się już za chwilę od spotkania z Mikołajem (Miłosz Gliga), mającym dla zuchów coraz to nowsze i wymyślniejsze zadania. Dzieci miały okazję, między innymi: „zaprojektować" bałwany, szyć skarpety świąteczne, połączone z zabawą „tajemniczy przyjaciel" (każda skarpeta była podpisana i wywieszona w widocznym miejscu, dzieci losowały jedną osobę z grupy; musiały dowiedzieć się kto to jest oraz włożyć mu mały podarunek do jego skarpety tak, aby nikt się o tym nie dowiedział), napisać oraz wysłać list do Świętego Mikołaja do Rovaniemi w Finlandii, ozdabiać styropianowe bombki czy uczestniczyć w „kolędowym" karaoke. Uczestników odwiedziły także panie ze Stowarzyszenia Rękodzieła Łaskiego „Szuflandia", uczące najstarsze zuchy szycia filcowych upominków. Prawdziwą atrakcją stało się jednak dla najmłodszych pieczenie i ozdabianie świątecznych pierniczków.

     „Zbiórki oraz biwaki zuchowe uczą dzieci samodzielności, pracy indywidualnej oraz zespołowej. Zawsze staramy się, aby to, co chcemy zaproponować dzieciom wychodziło poza rzeczy, które mogą robić na co dzień, stąd taka różnorodność technik i materiałów. Zastępujemy zwykłe bloki, kredki i mazaki – w tym przypadku – watą, filcem, piórkami czy lukrem, ponieważ nikt z nas, nie ma na przykład ochoty na papierowe pierniczki." – podsumowuje komendantka biwaku, Julita Gamoń.

Wielkimi krokami zbliża się do nas zimowy biwak zuchowy (13-14 grudnia), realizowany pod hasłem - "Odkryjmy magię świąt!". Gorąco zapraszamy wszystkich harcerzy i instruktorów, którzy chcieliby pomóc nam w przygotowaniach imprezy, jak również RODZICÓW i wszystkich tych, którzy chcą po prostu spędzić z nami trochę czasu, na przykład: na pieczeniu pierniczków.

Z pewnością macie mnóstwo świątecznych pomysłów, które możemy wspólnie zrealizować na biwaku.

Tradycyjnie, zgłaszamy się do Mateusza lub Julity.

Drużynowi zgłaszają gromady do 8 grudnia.

pierniczki

Serdecznie zapraszamy wszystkich wędrowników na II Sejmik Wędrowniczy "Inter Pares", który odbędzie się 15 listopada, od godziny 13.00 i potrwa do wieczora w budynku hufca.

Do niedzieli, 9 listopada, zbierane są zgłoszenia od wędrowników, chcących poprowadzić jakieś zajęcia, dyskusję, kuźnicę itp.

Zapisy do środy (12 listopada). Sejmik odbędzie się przy więcej niż 6 zgłoszeniach.
Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość przenocowania w hufcu.

Wszystkie informacje i zgłoszenia na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Namiestnictwo zuchowe zaprasza do współpracy drużyny i zastępy harcerskie przy realizacji kolejnej edycji projektu - Pudło nie-nudno.
Udział może okazać się ciekawym pomysłem na zadanie zespołowe lub indywidualne przy realizacji prób.

Zasady:

 1. do kartonowego pudła (nie ozdabiamy pudełka- liczy się to, co jest w środku) wkładamy wszystkie potrzebne materiały do realizacji cyklu zbiórek zuchowych
 2. cykl może dotyczyć wybranej sprawności zuchowej lub być autorskim pomysłem (nazwę cyklu oraz listę zadań dołączamy do pudła)
 3. oprócz zadań technicznych, plastycznych itd. (opis zadania, sposób wykonania, schemat itp.) do pudła wkładany potrzebne do ich realizacji materiały na zbiórkę dla 12 zuchów (pozostałe drużynowi zuchowi organizują sami)
 4. w pudle powinny znaleźć się tez materiały dodatkowe, tj.: nagrania, teksty piosenek, naklejki, pląsy, fragmenty książek, opowiadań, baśnie, kolorowanki, odznaczenia czy dyplomy,pasujące do tematu pudła
 5. mile widziane są wszelkie niestandardowe pomysły (możemy pomóc przy materiałach)
 6. pudła zostaną wylosowane przez gromady zuchowe na najbliższym jesiennym biwaku

Chęć udziału, temat pudła, jak również wszelkie pytania i wątpliwości przesyłamy do 15 listopada mejlowo na - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kontaktując się z dh. Julitą.

Liczymy na Was!

pudło

Ogłaszamy listę transportową na Harcerską Fantazjadę 4!

Transport piątek:
Zduńska Wola - spod PG2 - 16.00
Kolumna - pod szkołą - 16.30
Łask - pod Muzą - 16.45
Łobudzice - pod szkołą - 17.15
Widawa ok. 18.00

Transport sobota:
Zalesie - pod szkołą - 9.10
Łask - pod Muzą - 9.30
Widawa ok.10.00

Powrót - wyjazd ok 18.00 z Widawy

 

Transport niedziela:
Wyjazd z Widawy ok. 14.00
odwrócona kolejność z piątku

Do Wielunia ruszy osobny transport, szczegóły otrzyma drużynowy.

W razie pytań prosimy o szybkie wiadomości na fb lub na mejla: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona 1 z 2
Go to top