2011 - Organizacja wypoczynku dla dzieci rolników

Liczba uczestników: 200
Wartość zadania: 240 000zł
Kwota dofinansowania:
140 000zł

 

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Jego celem była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego. Brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień.

W ramach projektu przeprowadzono turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji:

- Zakopane - Uczestnicy podziwiali walory Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odbyli wycieczkę nad Morskie Oko. Ponadto wjechali kolejką na Gubałówkę, przeszli pieszo na Butorowy Wierch, skąd zjechali wyciągiem krzesełkowym. Oprócz tego zwiedzili drewniany kościółek na Pęksowym Brzyzku wraz z pobliskim zabytkowym cmentarzem i sanktuarium na Krzeptówkach. Spacerowali Krupówkami, poznając charakterystyczną dla górskich miejscowości architekturę. Podziwiali także skocznie narciarskie, w tym powszechnie znaną Wielką Krokiew.

- Dąbki – Uczestnicy wzięli udział w dwóch wycieczkach. W Jarosławcu zwiedzili latarnię morską, przystań kutrów rybackich oraz stację ratownictwa morskiego. Ponadto podziwiali podczas spaceru klifowe wybrzeże. W ramach wycieczki do Darłowa zwiedzili zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki i latarnię morską. Obejrzeli Pomnik Rybaka i Bramę Wysoką. Poznali zabytkową, renesansową i barokową zabudowę wokół Rynku. Odbyli także rejs statkiem po Bałtyku oraz obejrzeli występ iluzjonisty i odwiedzili aquapark.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 styczeń 2014 14:52

Zaloguj się, by skomentować
Go to top