2012 - Organizacja wypoczynku dla dzieci rolników

Liczba uczestników: 280
Kwota dofinansowania:
196 000zł

 

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Uczestnicy pochodzili z województwa lubelskiego i łódzkiego. Celem projektu była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, a także uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień.

W ramach projektu przeprowadzono turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji:

- Zakopane - Uczestnicy podczas wędrówek szlakami górskimi poznawali walory Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wybrali się na wycieczkę nad Morskie Oko. Podziwiali panoramę Zakopanego ze szczytu Gubałówki, na którą wjechali kolejką. Oprócz tego zwiedzili drewniany kościółek na Pęksowym Brzyzku wraz z pobliskim zabytkowym cmentarzem oraz sanktuarium na Krzeptówkach. Spacerowali Krupówkami, poznając charakterystyczną dla górskich miejscowości architekturę. Podziwiali skocznie narciarskie, w tym powszechnie znaną Wielką Krokiew. Pojechali także do aquaparku.

- Dąbki – Uczestnicy wzięli udział w dwóch wycieczkach. W Jarosławcu zwiedzili latarnię morską, przystań kutrów rybackich oraz stację ratownictwa morskiego. Ponadto podziwiali podczas spaceru klifowe wybrzeże. W ramach wycieczki do Darłowa zwiedzili zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki i latarnię morską. Obejrzeli Pomnik Rybaka i Bramę Wysoką. Poznali zabytkową, renesansową i barokową zabudowę wokół Rynku. Odbyli także rejs statkiem po Bałtyku. Ponadto podczas turnusu odwiedzili aquapark.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 styczeń 2014 14:52

Zaloguj się, by skomentować
Go to top