Dotacje i projekty

Zakończone projekty w latach 2015-2025

HarcTech: Odkrywaj, Twórz, Programuj!

Cel projektu: wprowadzenie harcerzy w świat programowania poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.

Rok realizacji: 2024

Współfinansowane ze środków:

Zakończone projekty w latach 2010-2015

projekty WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW:

Organizacja wypoczynku dla dzieci rolników (zima)

Uczestnicy projektu pochodzili z województwa łódzkiego i lubelskiego. Celem projektu była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, a także uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień. W ramach turnusu uczestnicy wyjechali do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego.

Liczba uczestników: 80

Kwota dofinansowania: 56 00 zł

Rok realizacji: 2014

Organizacja wypoczynku dla dzieci rolników

Projekt miał na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat roli zdrowego odżywiania i sportu dla organizmu człowieka, zapoznania uczestników z różnymi formami aktywnego spędzania czasu wolnego, poprawienie sprawności fizycznej uczestników, podniesienie poziomu świadomości ekologicznej, wykształcenie nawyków proekologicznych oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń i metod postępowania w przypadku ich wystąpienia. W wypoczynku brały udział dzieci z województw: łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego. Ponadto uczestnikom w trakcie turnusów zapewnione zostało wiele atrakcji:

- Zakopane – wycieczka do Doliny Kościeliskiej, wjazd kolejką na Gubałówkę i zjazd wyciągiem krzesełkowym z Harendy, zwiedzanie Zakopanego (barokowy drewniany kościółek na Pęksowym Brzyzku, zabytkowa architektura miasta, sanktuarium na Krzeptówkach, skocznie narciarskie), wizyta w Aquaparku.

- Dąbki – zwiedzanie zabytków Darłowa, rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, wycieczka do Wioski Hobbitów w Sierakowie, wyjazd do aquaparku, liczne zajęcia sportowe i konkursy.

Liczba uczestników: 429

Kwota dofinansowania: 300 300 zł

Rok realizacji: 2013

Organizacja wypoczynku dla dzieci rolników (zima)

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. Celem projektu była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, a także uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień. W ramach turnusu uczestnicy wyjechali do Dusznik Zdroju. Zaoferowano im wiele atrakcji:

- Kaplica Czaszek – zwiedzanie zabytku będącego, w skali całego kraju, unikatowym dziełem kultury religijnej, jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce.

- Muzeum Zabawek – zapoznanie uczestników z historią zabawek, analizując również epokę w której powstały: modę, obyczaje, technikę, wydarzenia historyczne.

- Basen - zajęcia sportowe

- Forteczny Park Kulturowy – zwiedzanie twierdzy Srebrna Gόra, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska.

- Muzeum Papiernictwa – zwiedzanie muzeum, uczestnictwo w zajęciach muzealnych (czerpanie papieru itp.)

- Kopalnia Złota - zwiedzanie kopalni złota, zapoznanie z historią wydobywania złota.

- Twierdza Kłodzko - zwiedzanie systemu obronnego z okresu XVII.

Liczba uczestników: 100

Kwota dofinansowania: 70 000 zł

Rok realizacji: 2013

Organizacja wypoczynku dla dzieci rolników

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Uczestnicy pochodzili z województwa lubelskiego i łódzkiego. Celem projektu była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, a także uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień.

W ramach projektu przeprowadzono turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji:

- Zakopane - Uczestnicy podczas wędrówek szlakami górskimi poznawali walory Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wybrali się na wycieczkę nad Morskie Oko. Podziwiali panoramę Zakopanego ze szczytu Gubałówki, na którą wjechali kolejką. Oprócz tego zwiedzili drewniany kościółek na Pęksowym Brzyzku wraz z pobliskim zabytkowym cmentarzem oraz sanktuarium na Krzeptówkach. Spacerowali Krupówkami, poznając charakterystyczną dla górskich miejscowości architekturę. Podziwiali skocznie narciarskie, w tym powszechnie znaną Wielką Krokiew. Pojechali także do aquaparku.

- Dąbki – Uczestnicy wzięli udział w dwóch wycieczkach. W Jarosławcu zwiedzili latarnię morską, przystań kutrów rybackich oraz stację ratownictwa morskiego. Ponadto podziwiali podczas spaceru klifowe wybrzeże. W ramach wycieczki do Darłowa zwiedzili zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki i latarnię morską. Obejrzeli Pomnik Rybaka i Bramę Wysoką. Poznali zabytkową, renesansową i barokową zabudowę wokół Rynku. Odbyli także rejs statkiem po Bałtyku. Ponadto podczas turnusu odwiedzili aquapark.

Liczba uczestników: 280

Kwota dofinansowania: 196 000 zł

Rok realizacji: 2012

Organizacja wypoczynku dla dzieci rolników

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Jego celem była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego. Brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień.

W ramach projektu przeprowadzono turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji:

- Zakopane - Uczestnicy podziwiali walory Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odbyli wycieczkę nad Morskie Oko. Ponadto wjechali kolejką na Gubałówkę, przeszli pieszo na Butorowy Wierch, skąd zjechali wyciągiem krzesełkowym. Oprócz tego zwiedzili drewniany kościółek na Pęksowym Brzyzku wraz z pobliskim zabytkowym cmentarzem i sanktuarium na Krzeptówkach. Spacerowali Krupówkami, poznając charakterystyczną dla górskich miejscowości architekturę. Podziwiali także skocznie narciarskie, w tym powszechnie znaną Wielką Krokiew.

- Dąbki – Uczestnicy wzięli udział w dwóch wycieczkach. W Jarosławcu zwiedzili latarnię morską, przystań kutrów rybackich oraz stację ratownictwa morskiego. Ponadto podziwiali podczas spaceru klifowe wybrzeże. W ramach wycieczki do Darłowa zwiedzili zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki i latarnię morską. Obejrzeli Pomnik Rybaka i Bramę Wysoką. Poznali zabytkową, renesansową i barokową zabudowę wokół Rynku. Odbyli także rejs statkiem po Bałtyku oraz obejrzeli występ iluzjonisty i odwiedzili aquapark.

Liczba uczestników: 200

Wartość zadania: 240 000 zł

Kwota dofinansowania: 140 000 zł

Rok realizacji: 2011

Organizacja wypoczynku dla dzieci rolników, w tym powodzian

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Jego celem była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego. Brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień.

W ramach projektu przeprowadzono turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji:

- Zakopane - Wejście na szlak pieszy w Kościelisku i podziwianie walorów Tatrzańskiego Parku Narodowego z przewodnikiem, wycieczka nad Morskie Oko, wjazd kolejką linową na Gubałówkę, przejście pieszo na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym, zwiedzanie Zakopanego: barokowy drewniany kościółek obok zabytkowego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku; zabytkowa góralska zabudowa drewniana; budowle w stylu zakopiańskim; wille (np. Koliba, Pod Jedlami, Atma i inne), Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Skocznie Narciarskie – Wielka Krokiew, wizyta w aquaparku.

- Dąbki - wycieczka do Jarosławca : zwiedzanie latarni morskiej, klifowe wybrzeże, porośnięte drzewami iglastymi, przystań kutrów rybackich, stacji ratownictwa morskiego, wycieczka do Darłowa: zwiedzanie Starego Miasta: renesansowa i barokowa architektura kamieniczek mieszczańskich znajdujących się wokół rynku. Zwiedzanie zamku Książąt Pomorskich, Kościoła Mariackiego, Bramy Wysokiej, Pomnika Rybaka, Latarni Morskiej oraz rejs statkiem, wizyta w aquaparku, występ iluzjonisty.

Liczba uczestników: 200

Kwota dofinansowania: 180 000 zł

Rok realizacji: 2010

projekty WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW:

Pozdrowie z Gór

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu edukację z obszaru profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży z obszarów, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska lub wystąpiły klęski żywiołowe. Uczestnicy pochodzili z województwa dolnośląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W trakcie turnusów (Podhale, Sudety) zostali objęci opieką psychologiczną. Zajęcia organizowane w trakcie wypoczynku miały przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej, promowania zasad zrównoważonego rozwoju, kształtowania postaw proekologicznych. Ponadto wzbogacono wypoczynek o zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz bloki tematyczne z dziedziny profilaktyki zdrowotnej. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Podhale – Baseny Termalne, Wieliczka, Aquapark, Gubałówka, Dolina Kościeliska, Zakopane.

- Sudety – Zamek Książ, Park Miniatur i Zabytków Dolnego Śląska, Aquapark, Jelenia Góra, Karpacz, Śnieżka.

Każde dziecko po zakończeniu projektu otrzymało wyprawkę szkolną, która była cennym wsparciem materialnym dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Liczba uczestników: 1290

Wartość zadania: 2 091 150zł

Kwota dofinansowania: 1 882 000zł

Rok realizacji: 2013

Pomocna Dłoń

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu edukację z obszaru profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży z obszarów, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska lub wystąpiły klęski żywiołowe. Miał na celu edukację z obszaru profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży z obszarów, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska lub wystąpiły klęski żywiołowe. Uczestnicy pochodzili z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Projekt realizowano nad morzem (Dąbki), w górach (Podhale) oraz nad jeziorami (Przyjezierze). Zajęcia organizowane w trakcie wypoczynku miały przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej, promowania zasad zrównoważonego rozwoju, kształtowania postaw proekologicznych. Ponadto wzbogacono wypoczynek o zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz bloki tematyczne z dziedziny profilaktyki zdrowotnej. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Podhale – Baseny Termalne, Wieliczka, Aquapark Zakopane, Gubałówka-Butorowy Wierch, Zakopane, Dolina Kościeliska.

- Dąbki – Słowiński Park Narodowy, Jarosławiec, Aquapark, Darłowo, Wioska Hobbitów w Sierakowie.

- Przyjezierze – Kłodawa, Gniezno, Biskupin, Miradz, Skansen Archeologiczny w Mrówkach, Zaurolandia.

Liczba uczestników: 1000

Wartość zadania: 1 640 000 zł

Kwota dofinansowania: 1 640 000 zł

Rok realizacji: 2012

PoZdrowie z Gór

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu edukację z obszaru profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży z obszarów, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska lub wystąpiły klęski żywiołowe. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego i lubelskiego. W trakcie turnusów (Podhale, Sudety) zostali objęci opieką psychologiczną. Zajęcia organizowane w trakcie wypoczynku miały przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej, promowania zasad zrównoważonego rozwoju, kształtowania postaw proekologicznych. Ponadto wzbogacono wypoczynek o zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz bloki tematyczne z dziedziny profilaktyki zdrowotnej. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej.

- Kraków – „Droga Królewska” z przewodnikiem: Uniwersytet Jagielloński, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz, ul. Grodzka i Kanoniczna, Wawel.

- Wieliczka – najstarsze przedsiębiorstwo solne, którego początki sięgają średniowiecza.

- Aquapark Zakopane – pływanie korekcyjne, korygowanie wad postawy.

- Gubałówka – Butorowy Wierch – wjazd kolejką na Gubałówkę, spacer na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym Szymoszkowa.

- Zakopane – Wejście na szlak pieszy w Kościelisku i podziwianie walorów Tatrzańskiego Parku Narodowego z przewodnikiem, wycieczka nad Morskie Oko, wjazd kolejką linową na Gubałówkę, przejście pieszo na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym, zwiedzanie Zakopanego: barokowy drewniany kościółek obok zabytkowego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku; zabytkowa góralska zabudowa drewniana; budowle w stylu zakopiańskim; wille (np. Koliba, Pod Jedlami, Atma i inne), Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Skocznie Narciarskie – Wielka Krokiew, wizyta w aquaparku.

- Dolina Kościeliska – wycieczka krajoznawcza, podziwianie walorów Tatrzańskiego Parku Narodowego, Wąwóz Kraków.

Liczba uczestników: 1200

Wartość zadania: 1 726 188zł

Kwota dofinansowania: 1 380 656zł

Rok realizacji: 2011

Zdrowo i słonecznie

Projekt miał na celu zapewnienie aktywnego wypoczynku 400 dzieciom z miejscowości, które najbardziej odczuły skutki powodzi i lokalnych podtopień na terenie woj. łódzkiego.

W ramach projektu zrealizowane zostały dwa turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji o charakterze edukacyjnym:

- Krynica Morska – wycieczka do Elbląga, Malborka i Elbląga, rejs po Zalewie Wiślanym, zwiedzanie portu, wizyta w planetarium.

- Międzywodzie – zwiedzanie Międzyzdrojów, Świnoujścia i wyspy Wolin, ekspozycji tajnej broni niemieckiej, poligonu doświadczalnego, Fortu Gerharda, muzeum figur woskowych, a także warsztaty edukacyjne w Centrum Wikingów.

Liczba uczestników: 400

Kwota dofinansowania: 464 000zł

Rok realizacji: 2010

projekty WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW:

Zielonym do Góry – Piknik ekologiczny dla mieszkańców powiatów: łaskiego, opoczyńskiego i piotrkowskiego

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu kształtowanie postaw zmierzających do efektywnego korzystania z zasobów środowiska. Zorganizowano mobilny punkt Edukacji Ekologicznej oraz wymiany makulatury i „elektrośmieci” na drzewka, krzewy lub żarówki energooszczędne. Każdy uczestnik projektu otrzymał Poradnik Ekologiczny. Łącznie rozdano 3300 krzewów, drzewek oraz 1000 żarówek.

Wartość zadania: 36 190zł

Kwota dofinansowania: 32 500zł

Zebrano: 21,97t elektrośmieci

Rok realizacji: 2013

Zielonym do Góry – Piknik ekologiczny dla mieszkańców powiatów łaskiego, pabianickiego, poddębickiego i zduńskowolskiego

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu kształtowanie postaw zmierzających do efektywnego korzystania z zasobów środowiska. Zorganizowano mobilny punkt Edukacji Ekologicznej oraz wymianę makulatury i „elektrośmieci” na drzewka, krzewy lub żarówki energooszczędne. Rozdano 4000 drzew i krzewów oraz 2015 żarówek. Każdy uczestnik projektu otrzymał ponadto Poradnik Ekologiczny.

Wartość zadania: 50 040zł

Kwota dofinansowania: 45 000zł

Zebrano: 33,5t makulatury i elektrośmieci

Rok realizacji: 2012

projekty WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW:

wyjazdy terapeutyczne dla dzieci poszkodowanych w wyniku nawałnic w 2013 roku

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestnicy pochodzili z województwa mazowieckiego i łódzkiego. W trakcie turnusów (Bukowina Tatrzańska, Zakopane, Jarosławiec, Trzmielewo k/ Białego Boru) zostali objęci opieką psychologiczną. Poprzez zajęcia indywidualne i grupowe z psychologami u dzieci złagodzono stres związany ze skutkami klęsk żywiołowych, które dotknęły bezpośrednio ich rodziny i miejsca zamieszkania oraz skorygowano niewłaściwe postawy i zachowania w grupie społecznej. U uczestników ukształtowano postawy prozdrowotne oraz przeciwdziałające uzależnieniom i wskazano im możliwość efektywnego spędzania wolnego czasu. Podniesiono także na wyższy poziom świadomość ekologiczną. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Bukowina Tatrzańska – poznawanie zabytków Podhala: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zabytkowej zabudowy ul. Kościeliskiej, kościoła i zabytkowego cmentarza na Pęksowym Brzyzku, Krupówek, Wielkiej i Małej Krokwi, Pustelni św. Brata Alberta na Kalatówkach, Kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, Muzeum Tatrzańskiego im. T. Chałubińskiego, zabytków Kuźnic, poznawanie okolic Zakopanego i topografii terenu, Gubałówki i Harendy, Łysej Polany, Bukowiny Tatrzańskiej, Morskiego Oka i Rusinowej Polany.

- Zakopane – zwiedzanie zabytków Zakopanego: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zabytkowej zabudowy ul. Kościeliskiej, Galerii Sztuki Współczesnej na Krupówkach, Wielkiej i Małej Krokwi, Pustelni św. Brata Alberta, Muzeum Tatrzańskiego im. T. Chałubińskiego, muzeum TPN w Kuźnicach, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, poznawanie okolic Zakopanego i topografii terenu: Gubałówka, Harenda i Butorowy Wierch.

- Jarosławiec – zwiedzanie zabytków Jarosławca i Darłowa, poznawanie geograficznych ciekawostek regionu, klifowego brzegu, jeziora, wyjazd do aquaparku, rejs statkiem po Bałtyku.

- Trzmielewo k/ Białego Boru - całodzienna wycieczka do Kołobrzegu: latarnia morska, muzeum minerałów, rejs statkiem po morzu, wycieczka do Wioski Hobbitów w Sierakowie, wycieczka piesza do Białego Boru, wycieczka szlakiem Wału Pomorskiego, wycieczka dookoła jeziora, wycieczka rowerowa do Jeziernika do zagrody danieli i jeleni.

Ilość uczestników: 381

Kwota dofinansowania: 365 300zł

Rok realizacji: 2013

wyjazdy terapeutyczne dla dzieci poszkodowanych w wyniku nawałnic w 2011 roku

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestnicy pochodzili z województwa mazowieckiego. W trakcie turnusów (Zakopane, Jarosławiec, Dąbki) zostali objęci opieką psychologiczną. Poprzez zajęcia indywidualne i grupowe z psychologami u dzieci złagodzono stres związany ze skutkami klęsk żywiołowych, które dotknęły bezpośrednio ich rodziny i miejsca zamieszkania oraz skorygowano niewłaściwe postawy i zachowania w grupie społecznej. U uczestników ukształtowano postawy prozdrowotne oraz przeciwdziałające uzależnieniom i wskazano im możliwość efektywnego spędzania wolnego czasu. Podniesiono także na wyższy poziom świadomość ekologiczną. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Zakopane - górskie wycieczki piesze, wyjazd do Aquaparku Zakopane, wjazd kolejką na Gubałówkę, spacer na Butorowy Wierch i zjazd wyciągiem krzesełkowym, zwiedzanie Zakopanego: barokowy drewniany kościółek obok zabytkowego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku; zabytkowa góralska zabudowa drewniana; budowle w stylu zakopiańskim; wille (np. Koliba, Pod Jedlami, Atma), Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Skocznie Narciarskie – Wielka Krokiew, Jaszczurówka.

- Jarosławiec, Dąbki – wycieczki piesze, plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika, aquapark, Jarosławiec: zwiedzanie latarni morskiej, podziwianie klifowego wybrzeża porośniętego drzewami iglastymi, przystań kutrów rybackich, stacja ratownictwa morskiego; Darłowo: zwiedzanie Starego Miasta (Renesansowa i barokowa architektura kamieniczek mieszczańskich znajdujących się wokół rynku. Zwiedzanie zamku Książąt Pomorskich, Kościoła Mariackiego, Bramy Wysokiej, Pomnika Rybaka, Latarni Morskiej oraz rejs statkiem).

Ilość uczestników: 598

Kwota dofinansowania: 632 500zł

Rok realizacji: 2011

projekty WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW:

wyjazdy terapeutyczne dla dzieci poszkodowanych w wyniku nawałnic w 2013 roku

Obóz miał na celu zapewnienie uczestnikom aktywnego wypoczynku, zdobycie umiejętności i sprawności harcerskich oraz pogłębienie wiedzy o organizacji i jej tradycjach, a także umożliwienie rozwoju zainteresowań i pasji. Uczestnikami obozu byli harcerze i zuchy z Hufca ZHP Łask. Hufiec objął wsparciem dzieci, które pomimo ubóstwa są aktywne i z dużym zaangażowaniem działają w organizacji. Oprócz warsztatów terenowych i wyjazdowych uczestnicy brali udział w licznych atrakcjach, które przyczyniały się do polepszenia ich sprawności ruchowej:

- regaty kajakowe

- siatkówka balonowa

- regaty łódek wiosłowych

- wyścigi pływackie

- hokej na trawie

- zajęcia fitness

Ponadto harcerze i zuchy wzięli udział w zajęciach integracyjno-ruchowych, takich jak paintball, gra w lacrosse, ścianka wspinaczkowa, czy taniec zorba.

Kwota dofinansowania: 7 700 zł

Rok realizacji: 2013

projekty WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW:

Pomoc Świąteczna

Celem zadania było udzielenie pomocy materialnej dzieciom ubogim, niepełnosprawnym oraz dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Paczki świąteczne otrzymały dzieci z powiatu łaskiego, poddębickiego i wieluńskiego oraz gmin graniczących z powiatem (Rusiec, Zduńska Wola, Zelów) na spotkaniach wigilijnych, którym towarzyszyło wspólne kolędowanie i spotkania ze Świętym Mikołajem. Ponadto celem było kultywowanie polskich tradycji bożonarodzeniowych oraz integracja środowisk i rodzin.

Liczba paczek: 700

Wartość zadania: 18 911,36 zł

Kwota dofinansowania: 15 000,00 zł

Rok realizacji: 2013

Pomoc Świąteczna

Celem zadania było udzielenie pomocy materialnej dzieciom ubogim, niepełnosprawnym oraz dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Paczki świąteczne otrzymały dzieci z powiatu łaskiego oraz gmin graniczących z powiatem (Rusiec, Poddębice i Zduńska Wola) na spotkaniach wigilijnych, którym towarzyszyło wspólne kolędowanie i spotkania ze Świętym Mikołajem. Ponadto celem było kultywowanie polskich tradycji bożonarodzeniowych oraz integracja środowisk i rodzin.

Liczba paczek: 1000

Wartość zadania: 17 492,00 zł

Kwota dofinansowania: 15 000,00 zł

Rok realizacji: 2011

Pomoc Świąteczna

Celem zadania było udzielenie pomocy materialnej dzieciom ubogim, niepełnosprawnym oraz dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Paczki świąteczne otrzymały dzieci z powiatu łaskiego oraz gmin graniczących z powiatem (Rusiec, Poddębice i Zduńska Wola) na spotkaniach wigilijnych, którym towarzyszyło wspólne kolędowanie i spotkania ze Świętym Mikołajem. Ponadto celem było kultywowanie polskich tradycji bożonarodzeniowych oraz integracja środowisk i rodzin.

Liczba paczek: 1000

Wartość zadania: 18 600,00 zł

Kwota dofinansowania: 16 300,00 zł

Rok realizacji: 2010

projekty WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW:

Kajakiem przez Dolinę Rzeki Grabi

Projekt dofinansowany ze środków Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. W ramach projektu zorganizowano 6 spływów kajakowych na rzece Grabi na odcinku Ldzań-Łask. W każdej edycji wzięło udział 25 uczestników. Uczestnicy projektu poznali walory turystyczne i przyrodnicze Doliny Rzeki Grabi. Poznali nowe sposoby aktywnego spędzania wolnego czasu. Ponadto wyrobili nawyki proekologiczne i poznali sposoby przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska. W trakcie spływu uczestnicy tworzyli własne zielniki i fotografowali faunę i florę ich otaczającą, dzięki czemu uświadomili sobie wyjątkowość i atrakcyjność turystyczną regionu. Zwiedzili także młyn i zapoznali się z urządzeniami hydrotechnicznymi w Baryczy.

Liczba paczek: 150

Wartość zadania: 11 604zł

Kwota dofinansowania: 9 700zł

Rok realizacji: 2010

projekty WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW:

Organizacja czasu wolnego w okresie wakacyjnym młodzieży ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Łask

Zadanie zrealizowano w dwóch cyklach trwających po 5 dni, w których uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, muzycznych, technicznych i ruchowych. Ponadto, poza rozwijaniem umiejętności artystycznych, celem było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci oraz zapoznanie ich z profilaktyką uzależnień. Poza zajęciami rozwijającymi inwencję twórczą w trakcie pierwszego cyklu zajęć uczestnicy brali udział w zawodach sportowych i konkursie plastycznym, a także pojechali na wycieczkę do „Mini ZOO”. W drugim cyklu odwiedzili siedzibę Straży Pożarnej, gdzie poznali zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji i zobaczyli pokaz samochodów strażackich.

Liczba uczestników: 40

Wartość zadania: 4 112zł

Kwota dofinansowania: 3 315zł

Rok realizacji: 2010

projekty WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW gminy poddębice:

Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców gminy Poddębice

Zadanie zrealizowano w dwóch cyklach trwających po 5 dni, w których uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, muzycznych, technicznych i ruchowych. Ponadto, poza rozwijaniem umiejętności artystycznych, celem było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci oraz zapoznanie ich z profilaktyką uzależnień. Poza zajęciami rozwijającymi inwencję twórczą w trakcie pierwszego cyklu zajęć uczestnicy brali udział w zawodach sportowych i konkursie plastycznym, a także pojechali na wycieczkę do „Mini ZOO”. W drugim cyklu odwiedzili siedzibę Straży Pożarnej, gdzie poznali zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji i zobaczyli pokaz samochodów strażackich.

Liczba uczestników: 30

Wartość zadania: 12 500zł

Kwota dofinansowania: 11 000zł

Rok realizacji: 2011

Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców gminy Poddębice

Zadanie zrealizowano w dwóch cyklach trwających po 5 dni, w których uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, muzycznych, technicznych i ruchowych. Ponadto, poza rozwijaniem umiejętności artystycznych, celem było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci oraz zapoznanie ich z profilaktyką uzależnień. Poza zajęciami rozwijającymi inwencję twórczą w trakcie pierwszego cyklu zajęć uczestnicy brali udział w zawodach sportowych i konkursie plastycznym, a także pojechali na wycieczkę do „Mini ZOO”. W drugim cyklu odwiedzili siedzibę Straży Pożarnej, gdzie poznali zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji i zobaczyli pokaz samochodów strażackich.

Liczba uczestników: 12

Wartość zadania: 9 500zł

Kwota dofinansowania: 5 000zł

Rok realizacji: 2011

Zakończone projekty w latach 2000-2010

Obóz harcerski „INTEGRACJA” z programem profilaktycznym „Mogę wybierać” w Krynicy Morskiej

W trakcie trwania obozu uczestnicy brali udział w kursach nauki pływania prowadzonych przez ratowników WOPR, uczyli się udzielać pierwszej pomocy, a także nabywali wiedzę z terenoznawstwa i technik harcerskich. Poznawali także historię okolicy i brali udział w wycieczkach autokarowych, w trakcie których zwiedzali obiekty dziedzictwa narodowego, takie jak Katedra Gdańska i zabytki Trójmiasta. Dużym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszyła się wycieczka do Stegny, gdzie znajduje się rezerwat kormoranów.

Ponadto w całości został zrealizowany program profilaktyczny „Mogę wybierać”, który miał na celu integrację uczestników, budowę ich poczucia własnej wartości, radzenie sobie ze stresem oraz dokonywanie właściwych wyborów poprzez zajęcia w formie warsztatów, debat i konkursów.

Liczba uczestników: 40

Wartość zadania: 41 630zł

Kwota dofinansowania: 6 800zł

Rok realizacji: 2009

Współfinansowane ze środków:

W harmonii z przyrodą

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu podniesienie poziomu wiedzy o ekologii u uczestników, uwrażliwienie ich na konieczność dbania o środowisko naturalne i wyrobienie u nich nawyków proekologicznych.

Oprócz warsztatów ekologicznych i licznych konkursów zorganizowano także wiele wycieczek:

- Załęczański Park Krajobrazowy – uczestnicy zwiedzili Jaskinię Węże i poznawali obiekty przyrodnicze, wędrując ścieżkami dydaktycznymi.

- wybrzeże Bałtyku – uczestnicy odwiedzili rezerwat kormoranów w Krynicy Morskiej, rezerwat żubrów, Woliński Park Narodowy, a także poszerzali swoją wiedzę historyczną podczas zwiedzania obozu koncentracyjnego w Sztutowie, zamku krzyżackiego w Malborku, zabytków Kołobrzegu, wyspy Wolin i Kamienia Pomorskiego.

- Łódź – zorganizowano wycieczkę do ZOO, Ogrodu Botanicznego i muzeum drzewa.

- Beskid Żywiecki i Zakopane – Zwiedzono Babiogórski Park Narodowy, Babią Górę, Zalew Żywiecki, Wadowice, Tatrzański Park Narodowy i okolice Zakopanego (Kuźnice, Małe Ciche, Biały Dunajec i Poronin).

- Warszawa – wycieczka miała na celu poszerzenie wiedzy historycznej u uczestników. Zwiedzono Sejm, Senat, Zamek Królewski i Łazienki.

- Uniejów i Poddębice – zwiedzono m. in. Zamek Arcybiskupów i Termy Uniejowskie.

Ponadto odbyły się 3 biwaki: w Teodorach, Widawie i Marzeninie.

Liczba uczestników: 963

Wartość zadania: 21 000zł

Kwota dofinansowania: 15 000zł

Rok realizacji: 2008

Współfinansowane ze środków:

Partnerzy

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz Hufca ZHP Łask.
Tytuł przelewu: Darowizna ZHP

34 1140 1010 0000 3156 3300 1001

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Skip to content