Tragedia w Smoleńsku

W dniu 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej zginął Prezydent RP, Honorowy Protektor Związku Harcerstwa Polskiego Lech Kaczyński wraz z małżonką. Wraz z nimi zginęło około 96 osób, m.in.ostatni prezydent RP na uchodźstwie i wieloletni Przewodniczący ZHP poza granicami kraju hm. Ryszard Kaczorowski, wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka, biskup polowy Wojska Polskiego gen. dyw. Tadeusz Płoski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego biskup i gen. bryg. Miron Chodakowski oraz sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik, oraz szef Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek, oraz wielu innych wybitnych mężów stanu.

Komenda Chorągwi Łódzkiej oraz cała harcerska wspólnota łączą się w bólu i w żałobie z całym Narodem Polskim.

Cześć ich pamięci!

Ostatnio zmieniany piątek, 15 listopad 2013 10:44

Zaloguj się, by skomentować
Go to top