2011 - PoZdrowie z Gór

Liczba uczestników: 1200
Wartość zadania: 1 726 188zł
Kwota dotacji:
1 380 656zł

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miał na celu edukację z obszaru profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży z obszarów, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska lub wystąpiły klęski żywiołowe. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego i lubelskiego. W trakcie turnusów (Podhale, Sudety) zostali objęci opieką psychologiczną. Zajęcia organizowane w trakcie wypoczynku miały przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej, promowania zasad zrównoważonego rozwoju, kształtowania postaw proekologicznych. Ponadto wzbogacono wypoczynek o zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz bloki tematyczne z dziedziny profilaktyki zdrowotnej. Poza programem dzieci korzystały z licznych atrakcji i wycieczek:

- Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej.

- Kraków – „Droga Królewska” z przewodnikiem: Uniwersytet Jagielloński, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz, ul. Grodzka i Kanoniczna, Wawel.

- Wieliczka – najstarsze przedsiębiorstwo solne, którego początki sięgają średniowiecza.

- Aquapark Zakopane – pływanie korekcyjne, korygowanie wad postawy.

- Gubałówka – Butorowy Wierch – wjazd kolejką na Gubałówkę, spacer na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym Szymoszkowa.

- Zakopane – Wejście na szlak pieszy w Kościelisku i podziwianie walorów Tatrzańskiego Parku Narodowego z przewodnikiem, wycieczka nad Morskie Oko, wjazd kolejką linową na Gubałówkę, przejście pieszo na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym, zwiedzanie Zakopanego: barokowy drewniany kościółek obok zabytkowego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku; zabytkowa góralska zabudowa drewniana; budowle w stylu zakopiańskim; wille (np. Koliba, Pod Jedlami, Atma i inne), Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Skocznie Narciarskie – Wielka Krokiew, wizyta w aquaparku.

- Dolina Kościeliska – wycieczka krajoznawcza, podziwianie walorów Tatrzańskiego Parku Narodowego, Wąwóz Kraków.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 styczeń 2014 12:27

Zaloguj się, by skomentować

Wspierają Nas!

   NFOSiGW FSusrMENWFOSiGWLodzkiUWUMKuratoriumPowiatLaskiGminaPoddebice

Go to top