Liczba uczestników: 80
Kwota dofinansowania:
56 000zł

 

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego i lubelskiego. Celem projektu była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, a także uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień. W ramach turnusu uczestnicy wyjechali do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego.

Liczba uczestników: 429
Kwota dofinansowania:
300 300zł

 

Projekt miał na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat roli zdrowego odżywiania i sportu dla organizmu człowieka, zapoznania uczestników z różnymi formami aktywnego spędzania czasu wolnego, poprawienie sprawności fizycznej uczestników, podniesienie poziomu świadomości ekologicznej, wykształcenie nawyków proekologicznych oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń i metod postępowania w przypadku ich wystąpienia. W wypoczynku brały udział dzieci z województw: łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego. Ponadto uczestnikom w trakcie turnusów zapewnione zostało wiele atrakcji:

- Zakopane – wycieczka do Doliny Kościeliskiej, wjazd kolejką na Gubałówkę i zjazd wyciągiem krzesełkowym z Harendy, zwiedzanie Zakopanego (barokowy drewniany kościółek na Pęksowym Brzyzku, zabytkowa architektura miasta, sanktuarium na Krzeptówkach, skocznie narciarskie), wizyta w Aquaparku.

- Dąbki – zwiedzanie zabytków Darłowa, rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, wycieczka do Wioski Hobbitów w Sierakowie, wyjazd do aquaparku, liczne zajęcia sportowe i konkursy.

Liczba uczestników: 100
Kwota dofinansowania:
70 000zł

 

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. Celem projektu była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, a także uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień. W ramach turnusu uczestnicy wyjechali do Dusznik Zdroju. Zaoferowano im wiele atrakcji:

- Kaplica Czaszek – zwiedzanie zabytku będącego, w skali całego kraju, unikatowym dziełem kultury religijnej, jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce.

- Muzeum Zabawek – zapoznanie uczestników z historią zabawek, analizując również epokę w której powstały: modę, obyczaje, technikę, wydarzenia historyczne.

- Basen - zajęcia sportowe

- Forteczny Park Kulturowy – zwiedzanie twierdzy Srebrna Gόra, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska.

- Muzeum Papiernictwa – zwiedzanie muzeum, uczestnictwo w zajęciach muzealnych (czerpanie papieru itp.)

- Kopalnia Złota - zwiedzanie kopalni złota, zapoznanie z historią wydobywania złota.

- Twierdza Kłodzko - zwiedzanie systemu obronnego z okresu XVII.

Liczba uczestników: 280
Kwota dofinansowania:
196 000zł

 

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Uczestnicy pochodzili z województwa lubelskiego i łódzkiego. Celem projektu była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, a także uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień.

W ramach projektu przeprowadzono turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji:

- Zakopane - Uczestnicy podczas wędrówek szlakami górskimi poznawali walory Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wybrali się na wycieczkę nad Morskie Oko. Podziwiali panoramę Zakopanego ze szczytu Gubałówki, na którą wjechali kolejką. Oprócz tego zwiedzili drewniany kościółek na Pęksowym Brzyzku wraz z pobliskim zabytkowym cmentarzem oraz sanktuarium na Krzeptówkach. Spacerowali Krupówkami, poznając charakterystyczną dla górskich miejscowości architekturę. Podziwiali skocznie narciarskie, w tym powszechnie znaną Wielką Krokiew. Pojechali także do aquaparku.

- Dąbki – Uczestnicy wzięli udział w dwóch wycieczkach. W Jarosławcu zwiedzili latarnię morską, przystań kutrów rybackich oraz stację ratownictwa morskiego. Ponadto podziwiali podczas spaceru klifowe wybrzeże. W ramach wycieczki do Darłowa zwiedzili zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki i latarnię morską. Obejrzeli Pomnik Rybaka i Bramę Wysoką. Poznali zabytkową, renesansową i barokową zabudowę wokół Rynku. Odbyli także rejs statkiem po Bałtyku. Ponadto podczas turnusu odwiedzili aquapark.

Liczba uczestników: 200
Wartość zadania: 240 000zł
Kwota dofinansowania:
140 000zł

 

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Jego celem była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego. Brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień.

W ramach projektu przeprowadzono turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji:

- Zakopane - Uczestnicy podziwiali walory Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odbyli wycieczkę nad Morskie Oko. Ponadto wjechali kolejką na Gubałówkę, przeszli pieszo na Butorowy Wierch, skąd zjechali wyciągiem krzesełkowym. Oprócz tego zwiedzili drewniany kościółek na Pęksowym Brzyzku wraz z pobliskim zabytkowym cmentarzem i sanktuarium na Krzeptówkach. Spacerowali Krupówkami, poznając charakterystyczną dla górskich miejscowości architekturę. Podziwiali także skocznie narciarskie, w tym powszechnie znaną Wielką Krokiew.

- Dąbki – Uczestnicy wzięli udział w dwóch wycieczkach. W Jarosławcu zwiedzili latarnię morską, przystań kutrów rybackich oraz stację ratownictwa morskiego. Ponadto podziwiali podczas spaceru klifowe wybrzeże. W ramach wycieczki do Darłowa zwiedzili zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki i latarnię morską. Obejrzeli Pomnik Rybaka i Bramę Wysoką. Poznali zabytkową, renesansową i barokową zabudowę wokół Rynku. Odbyli także rejs statkiem po Bałtyku oraz obejrzeli występ iluzjonisty i odwiedzili aquapark.

Liczba uczestników: 200
Kwota dofinansowania:
180 000zł

 

Projekt dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Jego celem była promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy pochodzili z województwa łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego. Brali udział w szeregu zajęć o tematyce prozdrowotnej. Poznali podstawowe zasady dbania o higienę osobistą, alternatywne formy spędzania czasu, uświadomili sobie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch i zdrowe odżywianie. Został także przeprowadzony blok zajęć z profilaktyki uzależnień.

W ramach projektu przeprowadzono turnusy, które obfitowały w wiele atrakcji:

- Zakopane - Wejście na szlak pieszy w Kościelisku i podziwianie walorów Tatrzańskiego Parku Narodowego z przewodnikiem, wycieczka nad Morskie Oko, wjazd kolejką linową na Gubałówkę, przejście pieszo na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym, zwiedzanie Zakopanego: barokowy drewniany kościółek obok zabytkowego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku; zabytkowa góralska zabudowa drewniana; budowle w stylu zakopiańskim; wille (np. Koliba, Pod Jedlami, Atma i inne), Sanktuarium na Krzeptówkach, Krupówki, Skocznie Narciarskie – Wielka Krokiew, wizyta w aquaparku.

- Dąbki - wycieczka do Jarosławca : zwiedzanie latarni morskiej, klifowe wybrzeże, porośnięte drzewami iglastymi, przystań kutrów rybackich, stacji ratownictwa morskiego, wycieczka do Darłowa: zwiedzanie Starego Miasta: renesansowa i barokowa architektura kamieniczek mieszczańskich znajdujących się wokół rynku. Zwiedzanie zamku Książąt Pomorskich, Kościoła Mariackiego, Bramy Wysokiej, Pomnika Rybaka, Latarni Morskiej oraz rejs statkiem, wizyta w aquaparku, występ iluzjonisty.

 

Go to top